SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

YSK itirazları değerlendiriyor

Güncelleme: 19:43 - 07.12.2023
YSK itirazları değerlendiriyor

Pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde Yüksek Seçim Kurulu sistemine giren oylarla ilgili seçime katılan siyasi partilerden yoğun itirazlar yapıldı. İtirazlarla ilgili açıklama yapan Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, “Seçim takviminin başlangıcından seçim sonuçlarının kesinleştirilmesine kadar tüm aşamalar siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Seçim sürecinde sandık kurullarımız kamu görevlisi bir başkan üye ve yasal düzenleme uyarınca 5 siyasi partili üye olmak üzere 7 kişiden oluşmaktadır. Oy verme günün sandıktan çıkan oylar bu kurul tarafından sayılmaktadır. İtirazlar yasal sürede görüşülüp sonuçlandırılacak” diye konuştu.

 

Seçim gecesi, sandıklarından açılmasıyla birlikte AK Parti, yoğun itirazlarda bulunmuştu. Pazartesi gününden bu yana muhalif partiler de yoğun itiraz başvurusu yapıyor. Bu sabah basın açıklaması yapan CHP’nin Seçimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, kurdukları sistemle çok sayıda uyumsuzluk yakaladıklarını açıkladı. 

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz