SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

AGROT Hisse Geri Alımlarına Hız Verdi

Agrotech Yüksek Teknoloji, geçtiğimiz ay aldığı karar kapsamında geri alım programına devam ediyor. AGROT hisse geri alımlarına hız verdi; işte detaylar…

Yayınlanma:
AGROT Hisse Geri Alımlarına Hız Verdi

2023 yılının son çeyreğinde halka arz edilen ve halka arzının akabinde önemli seviyede primlenen AGROT, 47 lira seviyesinden gelen satışlarla önce 40 lira civarına ve ardından da 40 TL’nin altına kadar geri çekilmişti. Şubat ayının son günlerinde şirketten yapılan açıklama ise kamuoyunda bir hayli yankı uyandırmıştı. Zira Agrotech Yüksek Teknoloji, paylarını halka arz etmesinin üzerinden önemli bir zaman geçmemesine rağmen geri alım programı başlattığını duyurdu. Son dönemde hissede yaşanan sert düzeltmede AGROT hisse geri alımlarına da hız verdi.

AGROT Hisse Geri Alım Programı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Geçtiğimiz Kasım ayında lot başına 5,21 liradan halka arz edilen Agrotech Yüksek Teknoloji payları, Borsa İstanbul macerasına tavan serisi ile başlamış ve 10 lirayı geçtikten sonra tavan serisine son vermişti. Ardından devreye giren fonların 10 – 15 TL aralığından topladıkları hisseyi 47 TL’ye kadar yükselttikleri görüldü. Kısa sürede yaptığı ralliyle yatırımcılarına önemli bir getiri sağlayan AGROT, bu noktadan gelen kar satışları ile düzeltme sürecine girmişti.

İLGİLİ HABER AGROT Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?
Agrotech Yüksek Teknoloji, geçtiğimiz ay aldığı karar kapsamında geri alım programına devam ediyor. AGROT hisse geri alımlarına hız verdi; işte detaylar…

Hissedeki düşüş 40 TL düzeyine geldiğinde şirketten yapılan açıklamayla geri alım programı duyuruldu. 500 milyon TL ayrılan geri alım programı kapsamında maksimum 10 milyon lotun geri alınacağı açıklandı. Bununla birlikte, şirket geri alımlarını aktif şekilde yaparak şimdiden 6 milyon lotun üzerine çıkmış durumda.

AGROT Hisse Geri Alım Programı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

AGROT Hisse Geri Alım Programı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Agrotech paylarında şirket tarafından yapılan geri alımların hissedeki düşüşü tam anlamıyla durdurduğunu söylemek ise güç. Zira an itibariye AGROT 31 lira civarından işlem görüyor. Geri alım sürecinde 30 TL’nin altını dahi gören hissenin, özellikle BIST’deki satış baskılı dönemden kötü etkilendiği görülmekte. Şirketten yapılan geri alımlar şimdilik AGROT’u 30 liranın altına kalıcı olarak sarkmaktan korumuş gibi görünüyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Şirketin kendi paylarında bugüne değin yaptığı en yüklü alım ise bugün (18 Mart Pazartesi) geldi. 3,23 milyon adet payı bugün 30 ila 34 TL aralığından ortalama 31,91 liradan geri alan firma toplamda geri alım sürecinde 6,5 milyon lottan fazla hissesini piyasadan toplamış oldu. Şirketin bugüne değin yaptığı geri alımlar şu şekilde:

  • 1 Mart 2024 – 2,5 milyon lotu 35,96 TL’den
  • 4 Mart 2024 – 510 bin lotu 33,85 TL’den
  • 5 Mart 2024 – 300 bin lotu 32,16 TL’den
  • 18 Mart 2024 – 3.237.599 lotu 31,91 TL’den

Geri alan şirketin aldığı toplam lot 6.547.599 adede ulaştı. Hissenin güncel fiyatı 31,7 lira civarında bulunuyor.

AGROT KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz