SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Bu Hafta Cezası Bitecek Hisseler 2024

Borsa İstanbul Yönetimi tarafından hisselere uygulanan volatilite bazlı tedbirlerden gelecek hafta hangileri kalkacak? İşte, bu hafta cezası bitecek hisseler!

Yayınlanma:
Bu Hafta Cezası Bitecek Hisseler 2024

Yatırımcıların büyük bir çoğunluğu tarafından “ceza” olarak adlandırılsa da, “volatilite bazlı tedbir” olarak hisselere uygulanan pek çok farklı madde bulunuyor. Hisselerin BIST de işlem gördükleri tahtada oluşan oynaklığın derecesine göre, uygulanan tedbirin derecesi de farklılık arz ediyor. Genellikle 1 ay süreli olarak uygulanan ilgili volatilite bazlı tedbir, oynaklığın devam etmesi durumunda artırılabiliyor ve süresi de uzatılabiliyor. Bu hafta cezası bitecek hisseler hangileri, Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Bu Hafta Cezası Bitecek Hisseler 2024

H-Yarın başlayacak Haziran ayının 2. haftasında üzerindeki yasaklar son bulacak olan şirketlerin hisseleri gün be gün aşağıdaki gibi olacak:

İLGİLİ HABER Ayın İlk Haftasında Cezası Bitecek Hisseler 2024
Borsa İstanbul Yönetimi tarafından hisselere uygulanan volatilite bazlı tedbirlerden gelecek hafta hangileri kalkacak? İşte, bu hafta cezası bitecek hisseler!

10 Haziran 2024 Pazartesi Cezası Bitecek Hisseler

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. hissesi GEREL ve Verusatürk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş hissesi VERTU üzerinde bulunan “kredili işlem yasağı” haftanın ilk işlem günü itibariyle sona erecek. Yeşil Yatırım Holding A.Ş. hissesi YESIL üzerinde 1 aydır uygulanmakta olan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri de hafta başı itibariyle tamamlanacak.

Üzerlerinde şu 3 ceza birden bulunan; kredili işlem yasağı, brüt takas tedbiri ve emir paketi tedbiri Haziran ayının ilk haftası itibariyle sona erecek şirketlerin hisseleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Eminiş Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. hissesi EMNIS
  • Kuştur Kuşadası Turizm Endüstri A.Ş. hissesi KSTUR
  • Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hissesi DERIM
  • Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş. hissesi SONME
  • Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş. hissesi SNKRN

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

13 Haziran 2024 Perşembe Cezası Bitecek Hisseler

Edip Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. hissesi EDIP üzerinde bulunan; kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri bu hafta Perşembe günü itibariyle son bulacak.

Bu Hafta Cezası Bitecek Hisseler 2024

Bu Hafta Cezası Bitecek Hisseler 2024

14 Haziran Cuma Cezası Bitecek Hisseler

Haftanın son işlem gününde Marshall Boya ve Vernik Sanayii A.Ş. hissesi MRSHL üzerinde bulunan kredili işlem yasağı haftayla birlikte sona erecek.

Cezaların Uzatılma İhtimali de Var!

Yukarıda, üzerinde volatilite bazlı tedbir bulunan hisselerin söz konusu tarihlerde cezalarının biteceği belirtilse de; Borsa İstanbul Yönetimi tarafından gerekli görülmesi durumunda her an yeni tedbirler konabileceği ve ilgili sürenin de uzatılabileceği göz ardı edilmemelidir. Bu ihtimal, yalnızca yukarıda ki hisseler için değil, BIST de hali hazırda işlem görmekte olan 600’e yakın hisse arasında bulunmaktadır.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz