SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

AKSA Hisse Yatırımcısına 12 Kat Pay Dağıtacak

Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. tarafından yüzde 1100 oranında bedelsiz sermaye artırım kararı alındı. AKSA hisse yatırımcısına 12 kat pay dağıtacak; işte detaylar…

Yayınlanma:
AKSA Hisse Yatırımcısına 12 Kat Pay Dağıtacak

Dün akşam, seans kapanışının ardından Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş’den yatırımcılarına müjdeli haber geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklanan bilgiye göre, şirket tarafından rekor bedelsiz sermaye artışına gidilecek. İç kaynaklardan karşılanmak üzere sermayesini, 323.750.000 TL seviyesinden 3.885.000.000 TL’ye yükseltecek şirket; yapacağı yüzde 1100 bedelsiz sermaye artışı ile 1 lotu olan yatırımcısına 11 lot daha verecek. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım.

AKSA Hisse Bedelsiz Sermaye Artışı İle Bölünecek – 27 Nisan 2024

26 Nisan 2024 Cuma akşamı, Borsa İstanbul’da seansın sona ermesi ile birlikte Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.’den gelen KAP bildirimi yatırımcılarını sevindirdi. Şirket, 323.750.000 TL olan ödenmiş sermayesini 11 kat artırma kararı aldığını kamuoyuna deklare etti. 6,5 milyar TL’lik kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, iç kaynaklardan 3.561.250.000 TL’lik artırım yapacak firmanın yeni sermayesi 3.885.000.000 TL’ye çıkacak.

Bedelsiz sermaye artışı ile ilgili olarak Yönetim Kurulu kararı alan şirket, söz konusu kararın onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu SPK’ya başvuruda bulunulacağını belirtti. SPK’dan gerekli izinlerin alınması durumunda, elinde 1 lot AKSA hisse bulunan yatırımcıya 11 lot daha dağıtım yapılacak ve toplamda 12 lotu olmuş olacak. Bununla birlikte, hisse fiyatının da aynı oranda bölüneceğini ve kişinin elinde bulunan meblağda farklılık olmayacağını da belirtmekte yarar var.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Insider Trading mi Var? Önceden Haber Alınmadıysa, AKSA Hisse Dün Neden Tavan Oldu?

Haftanın son işlem gününde AKSA hisse yatırımcıları bedelsiz sermaye artışı haberi almadan önce gelen tavan ile moral bulmuştu. Seans açılışı ile birlikte yukarı yönlü hareketine başlayan ve pey der pey yükselerek seans kapanışına yakın tavan olan hisse, günü ve haftayı 113,10 TL’den tamamladı. Şubat ayında görmüş olduğu zirveden bu yana pey der pey geri çekilen hissenin haftanın son işlem gününde yükseliş kaydetmesi ve ardından da tavan olmasının sebebi seans kapandıktan sonra anlaşıldı.

AKSA Hisse Yatırımcısına 12 Kat Pay Dağıtacak

AKSA Hisse Yatırımcısına 12 Kat Pay Dağıtacak

Saat 18:15 de gelen KAP bildirimi ile yüzde 1100 oranında bedelsiz sermaye artışı yapılacağını öğrenen yatırımcılardan, gün içerisinde hisseyi satanlar sosyal medyadan serzenişte bulundu. Bedelsiz sermaye artışının, firma tarafından açıklanmadan önce sızdırılmış olabileceğini ve hissenin bu nedenle tavan olduğunu iddia eden bazı yatırımcılar “insider trading” ile hisselerinin satın alındığını öne sürdüler.

AKSA Hisse Bedelsiz Ne Zaman, Kaç TL’den Bölünecek?

Bedelsiz sermaye artışının KAP bildiriminin gelmesinin ardından pek çok yatırımcı da bölünme tarihini merak etmeye başladı. Ancak bu durum, SPK tarafından onay gelmeden netleşmeyeceği için, henüz AKSA hisse bölünme tarihi belli değil. Bunun yanı sıra, tamamen serbest piyasa fiyatlaması dahilinde gerçekleşeceğinden; AKSA hissenin kaç liradan bölüneceği de önceden bilinemez. SPK onayı geldikten sonra, tarih ve fiyat hususu netleşmeye başlayacaktır.

AKSA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz