SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Ardahan’da Şap Hastalığı ve Yeni Tip SAT-2 Virüsü Nedeniyle Köyler ve Mahalleler Karantinaya Alındı

Güncelleme: 19:29 - 07.12.2023
Ardahan’da Şap Hastalığı ve Yeni Tip SAT-2 Virüsü Nedeniyle Köyler ve Mahalleler Karantinaya Alındı

Ardahan Valiliği, şap hastalığı ve İran kaynaklı yeni tip SAT-2 virüsünün hızlı bir şekilde yayıldığını belirterek, önlem almak amacıyla il genelindeki köyler ve mahallelerin karantinaya alındığını bildirdi.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İlimizde görülen şap hastalığı ve İran kaynaklı yeni tip SAT-2 virüsünün yayılımını azaltmak için, il genelindeki tüm köyler ve mahallelerimiz karantinaya alınmıştır” denildi.

Karantina sürecinde, şap hastalığı aktif olan bölgelerde kordon, karantina, eğitim, tecrit ve dezenfeksiyon işlemlerinin yapılacağı belirtildi. Karantinaya alınan bölgelerde tedbirlerin uyulup uyulmadığının kontrolünün sağlanacağı ve kontrolsüz hayvan hareketlerinin engellenmesi için kolluk kuvvetlerinin denetim ve kontrol faaliyetlerinin artırılacağı ifade edildi.

Ayrıca, karantina süresince tüm hayvan pazarlarının kapatılacağı ve alınan tedbirlere uymayan kişilere idari işlemlerin uygulanacağı da belirtildi.

Ardahan Valiliği, halkın sağlığını korumak amacıyla bu önlemlerin alındığını ve vatandaşların karantina tedbirlerine titizlikle uymasını istedi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz