SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

ASUZU Bedelsiz Sermaye Artırım Onayı Geldi – 10 Ocak 2024

SPK tarafından dün akşam yayımlanan bültenle ASUZU bedelsiz sermaye artışı başvurusu onaylandı. ASUZU kaça bölünecek, işte detaylar.

Yayınlanma:
ASUZU Bedelsiz Sermaye Artırım Onayı Geldi – 10 Ocak 2024

Anadolu Isuzu tarafından 2023 yılında alınan bedelsiz sermaye artışı kararı sonrasında Sermaye Piyasası Kurulu SPK’ya başvuruda bulunulmuş ve beklemeye geçilmişti. SPK’nın, şirket başvurusu için kararı nihayet geldi. ASUZU bedelsiz sermaye artırımı onaylandı. ASUZU ne zaman bölünecek, kaça bölünecek, sermayesi ne kadar olacak, birlikte göz atalım.

ASUZU Bedelsiz Sermaye Artırımı Onaylandı: ASUZU Kaça Bölünecek, Ne Zaman Bölünecek?

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi A.Ş’nin ve yatırımcılarının uzun süredir heyecanla bekledikleri bedelsiz sermaye artışı onayı nihayet geldi. 9 Ocak Salı gecesi yayımlanan SPK Bülteninden çıkan ASUZU bedelsiz onayı ile, nihayet bu bekleyiş sona erdi. SPK onayı ile Anadolu Isuzu’nun sermayesi 84 milyon TL’den 252 milyon TL’ye yükseltilecek. 168 milyon TL’lik sermaye artırımı, şirketin iç kaynaklarından karşılanacak.

İLGİLİ HABER Anadolu Sigorta Hissesi ANSGR Hedef Fiyat 2024 Tahminleri
SPK tarafından dün akşam yayımlanan bültenle ASUZU bedelsiz sermaye artışı başvurusu onaylandı. ASUZU kaça bölünecek, işte detaylar.

84 milyon liradan 252 milyon liraya çıkacak sermaye ile ASUZU yatırımcılarının elindeki hisseler 3 katına çıkacak. Elinde 10 lot ASUZU bulunan kişinin 30 lot ASUZU payı olacak. Orantısal olarak bu miktar değişiklik gösterecek. ASUZU ne zaman bölünecek sorusuna ise yanıt henüz netleşmedi. Şirket tarafından sermaye artırım işlemlerine hemen başlanması ve en kısa sürede sermaye artışının tamamlanarak hissenin bölünmesinin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER 2024’ün İlk Bülteninde de Yeni Halka Arz Onayı Çıkmadı – 10 Ocak 2024
SPK tarafından dün akşam yayımlanan bültenle ASUZU bedelsiz sermaye artışı başvurusu onaylandı. ASUZU kaça bölünecek, işte detaylar.

ASUZU 2024 Yılında Ne Olur, Yorum ve Analizi Nasıl?

ASUZU, 9 Ocak Salı gününü 222,8 TL’den tamamladı. Son 5 günde yüzde 8’e yakın prim yapan hisse, son 1 ayda ise yüzde 2’ye yakın artıda bulunuyor. Son 6 ayda yatırımcısına yüzde 10’a yakın ve son 1 yılda da yüzde 35 civarında getiri sağlayan hissenin enflasyon düşünüldüğünde reelde kayıp yaşattığını belirtebiliriz.

ASUZU hissenin 2024 yılı içerisinde yukarı yönlü hareket etmesi beklenirken, yatırımcılarının reel kazanç sağlamak adına orta ve uzun vadede enflasyonun üzerinde getiri beklentileri mevcut. Bu durumun, özellikle TCMB ve FED’İN faiz düşüşlerine başlamasının ardından gerçekleşebileceği düşünülüyor.

Yatırımcıların terste kalmaması için kademeli işlem açmaya gayret göstermeleri büyük önem arz ederken, Anadolu Isuzu’nun 2024 yılının ilk çeyreğinde açıklayacağı 2023 yılı bilançosunun da olumlu gelerek bu süreci desteklemesi bekleniyor.

ASUZU KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz