SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Beşiktaş BJKAS Hisse Neden Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Bekliyor?

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarında keskin düşüş devam ediyor. Peki Beşiktaş BJKAS hisse neden satılmıyor, tabanda kaç lot bekliyor?

Yayınlanma:
Beşiktaş BJKAS Hisse Neden Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Bekliyor?

Borsa İstanbul’da işlem gören 4 spor hissesinden biri konumunda bulunan BJKAS rekor taban serisine imza atıyor. Geçtiğimiz Nisan ayında en yüksek 89,75 TL’yi gören BJKAS hisse, yaptığı zirvenin ardından keskin şekilde geri çekilmeye başladı. Bugünle (13 Mayıs Pazartesi) birlikte üst üste 14 kez taban olan BJKAS hisse de yatırımcılar büyük kayıplar yaşadı. Bu durum, bazı bireysel yatırımcıların Beşiktaş BJKAS hisse neden satılmıyor, tabanda kaç lot bekliyor sorularıyla serzenişlerini dile getirmelerine neden oluyor. Arz Takvimi takipçileri için bu soruların cevaplarına ve diğer detaylara göz atalım…

Beşiktaş BJKAS Hisse Neden Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Bekliyor?

Geride bıraktığımız Nisan ayının 2nci yarısında tarihi zirvesini gören ve ardından, SPK tarafından yayımlanan haftalık bültende; şirket hisselerinde işlem yapan 6 kişiye çeşitli cezaların verilmesiyle düşüşe geçen BJKAS hisse borsa tarihinin en keskin geri çekilmelerinden birine imza attı.

Bugünle birlikte 14 kez üst üste taban olan ve yatırımcılarının düşüşünü nerede keseceğini ön göremediği Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarında bugün itibariyle taban seviyede 17 milyon lottan fazla satış emri bekliyor. Bugün ki taban seviyesi olan 20,54 TL’lik fiyat ile 350 milyon liranın üzerinde tabanda hisse bekleyen BJKAS tahtasında “küçük yatırımcının” satış yapamama nedeni de tam olarak bu.

Kolokasyon emir önceliği sayesinde her gün satış emrini bireysel yatırımcılardan önce veren kurumsal yatırımcılar, tahtadaki satışı önce yapabilme imkanına kavuşuyor. An itibariyle hissenin tabanında yazılı 17 milyon lot satılmadan, ya da bu lotlar emri verenler tarafından silinmeden hissedeki diğer satıcılara sıra gelmesi mümkün görünmüyor. BJKAS hisse de yeterli alıcı bulunduğunda, sırada bekleyen satış emirlerine geçileceğinden, küçük yatırımcının ne zaman satış yapabileceği henüz ön görülemiyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

BJKAS Hisse Ne Zaman Taban Bozar? Beşiktaş Hissesi Ne Zaman Tabandan Kalkar, Yükselişe Geçer?

Kısa sürede yaptığı keskin düşüşle zirvesinin 4 de birine gerileyen BJKAS hissede henüz taban bozma emaresi görülmemekte. Hissenin ne zaman tabandan kalkacağı ve yükselişe geçeceği ön görülemediği için; bireysel yatırımcıların son derece dikkatli olması ve riskten kaçınarak kademeli işlemlere özen göstermeleri kendi çıkarları için kritik önemde.

BJKAS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz