SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Finans

Bitcoin Fiyatı Hakkında Yeni Tahmin Geldi

Güncelleme: 19:59 - 13.04.2024
Bitcoin Fiyatı Hakkında Yeni Tahmin Geldi

2024’ün Mart ayında rekor seviyeye ulaşan Bitcoin (BTC) için kritik tahminler paylaşılmaya devam ediliyor. Amiral kripto para birimi için değerlendirmelerini paylaşan ünlü risk sermayedarı Tim Draper, 2024’ün başında onaylanan spot Bitcoin ETF’lerine işaret ederek fiyat tahminini paylaştı.

Draper, Bitcoin ETF’ girişleri ve yaklaşan halving nedeniyle BTC fiyatının yılın kalanında üç kata kadar yükselebileceğini belirtti.

Cointelegraph’a demeç veren Draper, 2024’te çeşitli faktörlerden güç alarak değerini büyük ölçüde artırabileceğini paylaştı.

Bitcoin ETF’ler Halving İle Fiyatını Üç Kat Artırabilir

bitcoin-fiyati-hakkinda-yeni-tahmin-geldi-2
14 Mart’ta 73 bin 777 dolara kadar çıkan ancak bu noktada tutunamayan BTC, 11 Nisan saat 16.45 itibarıyla yüzde 1 düşüşle 70 bin doların altında işlem görüyor.

BTC’nin devalüe olan para birimlerine karşı bir koruma gördüğüne inandığını, öncü kripto para biriminin yıl sonuna kadar 250 bin dolar seviyesinin görülebileceğini savundu.

Draper, BTC’nin sınırlı arzının ve mal veya hizmetler için bir ödeme seçeneği olarak giderek daha fazla benimsenmesinin, kitleler için cazibesini artırabileceğini vurguladı. Parayı şişiren politikacılar nedeniyle zaman içinde değeri azalan herhangi bir itibari para birimine tutunmaya ihtiyacı olmadığını belirtti ve BTC’nin enflasyona karşı “büyük bir güvenlik yeri” olduğunu söyledi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz