SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Finans

Yapı Kredi Satış Haberi YKBNK ve KCHOL Hisselerini Borsada Uçurdu

Koç Holding’in hakim ortağı olduğu Yapı Kredi Bankası’na yurt dışından talip var. Yapı Kredi satış haberi YKBNK ve KCHOL hisselerini borsada uçurdu; işte detaylar…

Yayınlanma:
Yapı Kredi Satış Haberi YKBNK ve KCHOL Hisselerini Borsada Uçurdu

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli FAB Bank, Yapı ve Kredi Bankası’nın hakim ortağı konumunda bulunan Koç Holding ile, bankadaki hisselerinin satın alınması yönünde görüşmeler yürütüyor. Uluslararası haber merkezi Reuters tarafından geçilen haber, gündeme bomba gibi düştü. BAE merkezli First Abu Dhabi Bank (FAB) ile Koç Holding arasındaki görüşmelerin “pazarlık” aşamasında olduğu öğrenildi. Yapı Kredi satış haberi YKBNK ve KCHOL hisselerini borsada tavan yaptı. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Yapı Kredi Satış Haberi YKBNK ve KCHOL Hisselerini Borsada Uçurdu

Ülkemizin en büyük holdinglerinden biri konumunda bulunan Koç Holding’in bankacılık sektöründeki şirketi Yapı ve Kredi Bankası yeni bir gelişmenin eşiğinde bulunuyor. UAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Bankası FAB, YKB’nin 61.2% hissesini (yani halka açık kısmı hariç tamamı) 8 milyar dolara almak için görüşüyor. YKB’nin güncel piyasa değeri 10 milyar dolar düzeyinde bulunuyor. Bankadaki Koç Holding ortaklığı olan 61.2% için tutar 6.1 milyar dolara denk geliyor. Bununla birlikte, her 2 şirket arasındaki pazarlıkların kıran kırana devam ettiği haberleri de gelmeye devam ediyor.

İLGİLİ HABER Yapı Kredi Satışı İptal! Insider Trading mi Var?
Koç Holding’in hakim ortağı olduğu Yapı Kredi Bankası’na yurt dışından talip var. Yapı Kredi satış haberi YKBNK ve KCHOL hisselerini borsada uçurdu; işte detaylar…

Bugün ekonomi ve finans piyasalarının birinci gündem maddesi olan Yapı Kredi satış haberi YKBNK ve KCHOL hisselerine ise borsada tam anlamıyla “doping” etkisi oluşturdu. Önce Yapı Kredi hissesi YKBNK 37,96 TL ile günün en yüksek seviyesine çıkarak “tavan” oldu. Akabinde de Koç Holding hissesi KCHOL günün en yüksek düzeyi olan 270,25 TL noktasına ulaşarak tavanladı. Her 2 hissedeki yükseliş, Borsa İstanbul 100 endeksini günlük yüzde 3’ü aşkın yükselişe taşıdı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Koç Holding KAP Bildirimi ile Açıklama Yaptı

Yapı Kredi Bankası’na Birleşik Arap Emirlikleri’nden talip gelmesi haberinin gündeme bomba gibi düşmesinin ardından Koç Holding tarafından da Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada özet olarak görüşmelerin devam ettiği doğrulanırken, henüz satış için “anlaşma aşamasına” gelinmediği vurgulandı. Önemli bir gelişme olması durumunda kamuoyunun ve yatırımcıların bilgilendirileceği deklare edildi.

Yapı Kredi Satış Haberi YKBNK ve KCHOL Hisselerini Borsada Uçurdu

Yapı Kredi Satış Haberi YKBNK ve KCHOL Hisselerini Borsada Uçurdu

Satın Alma Haberi Bankacılık Endeksi Hisselerini Hareketlendirdi

Geçtiğimiz yıldan bu yana Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz artırım döngüsüne girmesiyle birlikte Borsa İstanbul’daki XBANK endeksi hisseleri primlenmeye başlamıştı. Bir süredir yabancı yatırımcının yoğun ilgisinin bulunduğu XBANK endeksindeki paylar, bugün gelen Yapı Kredi satın alma haberinin ardından yükselişini hızlandırdı. Bankacılık endeksindeki yükseliş yüzde 5’i aştı. Ayrıca, Koç Holding hissesi KCHOL’deki artışın Sabancı Holding hissesi SAHOL’e de yansıdığı görüldü.

KCHOL KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz