SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Yapı Kredi Satışı İptal! Insider Trading mi Var?

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli FAB Bank’a Yapı Kredi satışı iptal. Haber KAP’a düşmeden YKBNK hisse devre kesti; “insider trading mi var” sorusu akla geldi.

Yayınlanma:
Yapı Kredi Satışı İptal! Insider Trading mi Var?

Yapı Kredi Bankası’nda Koç Holding’in sahip olduğu payların Birleşik Arap Emirlikleri merkezli FAB Bank’a satış görüşmeleri Mayıs ayı ortasında gündeme bomba gibi düşmüştü. Haber sonrasında Koç Holding ve Yapı Kredi hisseleri Borsa İstanbul’da önemli seviyede primlenmişti. Mayıs ayının son işlem gününde KCHOL ve YKBNK seans açılışında primlense de, seans kapanışına doğru ciddi şekilde geriledi ve YKBNK payları devre kesti. Seans kapanışında da görüşmelerde sonuca varılamadığı KAP bildirimi geçildi. Yapı Kredi satışı iptal haberiyle BIST 100 de geriledi. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Yapı Kredi Satışı İptal! Insider Trading mi Var?

Koç Holding, Yapı Kredi Bankası’nda, bilindiği üzere hakim ortak konumunda bulunuyor. Mayıs ayının 2nci yarısında söylentileri gündeme gelen ve ardından da resmi olarak hem Yapı Kredi’den hem de Koç Holding’ten KAP üzerinden yapılan açıklamayla, Koç Holding’in bankadaki paylarının satışı için görüşmelere başlandığı duyuruldu.

İLGİLİ HABER Yapı Kredi Satış Haberi YKBNK ve KCHOL Hisselerini Borsada Uçurdu
Birleşik Arap Emirlikleri merkezli FAB Bank’a Yapı Kredi satışı iptal. Haber KAP’a düşmeden YKBNK hisse devre kesti; “insider trading mi var” sorusu akla geldi.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli FAB Bank, Yapı Kredi Bankası’nın yüzde 62’sini (Koç Holding’e ait paylar) satın almak için ciddi bir teklifte bulundu. Görüşmelerin duyurulması ile Borsa İstanbul’da YKBNK ve KCHOL hisseleri ciddi şekilde primlendi. Bununla birlikte, Koç Holding ile BAE merkezli banka arasındaki görüşmelerden sonuç alınamadı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Satın alma görüşmeleri haberi ile YKBNK 31 lira civarından 39 TL üzerine ve KCHOL de238 lira noktasından 270 TL civarına hızla gitti. Ancak görüşmelerden sonuç alınamama ihtimali gün be gün arttı ve haftanın son işlem gününde söylentiler ayyuka çıktı. Söylentiler ile birlikte hem KOCHOL de hem de YKBNK da satışlar arttı. Seans kapanışına doğru YKBNK devre kesti.

Yapı Kredi Satışı İptal! Insider Trading mi Var?

Yapı Kredi Satışı İptal! Insider Trading mi Var?

Günlük bazda KCHOL yüzde 4,34 ve YKBNK da yüzde 5,55’lik düşüşle haftayı tamamladı. Seans kapanışının ardından, şirketler KAP üzerinden yaptıkları açıklamayla, ilgili görüşmelerden sonuç alınamadığını duyurdular. Bu durum, yatırımcıların tepkisini çekerken; özellikle sosyal medyada “insider trading” konusunda paylaşımlarda bulunulduğu görüldü. Pek çok BIST yatırımcısı, bu konuda daha hassas olunması gerektiğini belirten paylaşımlar yaptı.

YKBNK KAPKCHOL KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz