SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

CIA’den yeni Kaşıkçı iddiası

Güncelleme: 20:36 - 07.12.2023
CIA’den yeni Kaşıkçı iddiası

Amerikan Merkezi Haber alma Teşkilatı (CIA) Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın verdiği sonucuna ulaştığı iddia edildi. 

Washington Post gazetesine haberine göre CIA, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, cinayet emrinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’dan geldiği bilgisine ulaşıldığını yazdı. Washington Post, CIA’in geçtiğimiz ay İstanbul’da Suudi Başkonsolosluğunda öldürülen gazetecisi Cemal Kaşıkçı’nın öldürülme emrini Suudi Prens Muhammed bin Salman’ın verdiğini yazdı. Ayrıca, Suudi Prens Muhammed bin Selman’ın erkek kardeşi Halid bin Salman, Kaşıkçı ile telefonda konuştuğunu ve Suudi Arabistan’a davet ettiğine dair birçok istihbarat kaynağına ulaşıldığı belirtildi. Halid bin Selman’ın, Kaşıkçı’ya İstanbul’daki Başkonsolosluğa gidip belgelerini almasını, bunun güvenli olacağını söylediği belirtildi. Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliği Sözcüsü Fatimah Baeshen ise Halid’in Kaşıkçı ile konsolosluğa gitmesi konusunda herhangi bir görüşme yapmadığını, CIA’in iddia edilen değerlendirmelerinin yanlış olduğunu belirtti. Türklerin elindeki ses kaydının bir kopyasının CIA Direktörü Gina Haspel’e verildiğine ve Haspel’in bunu dinlediği belirtilen haberde ses kayıtlarının Kaşıkçı’nın konsolosluğa girmesinden kısa süre sonra öldürüldüğünü gösterdiğini aktardı. 

CIA Direktörü Gina Haspel, geçtiğimiz ayın sonlarında Türkiye’yi ziyaret ederek Cumhurbaşkanını Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştükten sonra ABD’ye dönüşünde Başkan Trump’a cinayet ile ilgili tüm bilgi aktarmıştı. 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz