SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Ege’nin üretici kadınları Balçova’da buluştu

Güncelleme: 20:36 - 07.12.2023
Ege’nin üretici kadınları Balçova’da buluştu

Türkiye’deki 61 ilde kurulu olan Kadın Kooperatiflerinin birik içinde ve güçlü bir şekilde hareket etmeleri için faaliyetlerini sürdüren Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), bölgesel kooperatifleri buluşturmaya devam ediyor. Ege Bölgesi Kadın Kooperatiflerini buluşturmak ve sorunlarını konuşmak amacıyla düzenlenen çalıştay Balçova’da gerçekleştirildi. Balçova Kadın Kooperatifi’nin (Bal-Kad) ev sahipliğinde düzenlenen çalıştaya Ege Bölgesi’ndeki 30 Kadın Kooperatifi temsilcisi katıldı.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Şengül Akçar iki gün süren oturumlarda Kadın kooperatiflerinin sosyal ve ekonomik etkilerini artırmak, kurumsal kapasitelerini iyileştirmek, kooperatiflerin ülke ekonomisindeki paylarını artırmak, ortak ihtiyaç ve hedefler için güç birliği yapmak üzere aralarındaki iletişimi güçlendirmenin yanı sıra Ege Bölgesi’ndeki Kadın Kooperatiflerinin yaşadığı sorunlar ve çözümleri de masaya yatırıldığını ifade etti.

Çalıştaya katılarak Kooperatif Temsilcileri’ne Balçova’daki kadın harekatı hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ise “Kadınların ürettiği, hayatın içinde olduğu bir toplumun sırtı yere gelmez. Biz hem kadınlarımız güçlü olsun diye hem de ülke ekonomimiz güçlü olsun diye Kadın Kooperatiflerini destekliyoruz” diye konuştu.

İkinci gün yapılan oturumlarda ise kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör temsilcileri kooperatif üyesi kadınlara deneyimlerinin yanı sıra ve mevzuttaki değişiklikler ile ilgili bilgi verdi. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’da ilçelerinde kooperatifler ile birlikte yürüttükleri çalışmalar ve destekleri hakkında açıklamalarda bulundu. 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz