SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Cumhurbaşkanlığı’ndan SON DAKİKA emekli zammı açıklaması! Okkalı ZAM o tarihte geliyor

Yayınlanma:
Cumhurbaşkanlığı’ndan SON DAKİKA emekli zammı açıklaması! Okkalı ZAM o tarihte geliyor

Cumhurbaşkanlığı’ndan SON DAKİKA emekli zammı açıklaması! Okkalı ZAM o tarihte geliyor – Milyonlarca emeklinin beklemiş olduğu emekli maaşı zammı için beklenen açıklama Cumhurbaşkanlığı tarafından yapıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı açıklaması ile emeklilere yeni zam müjdesi verdi.

Ocak ayında yapılan maaş zammı ile memur ve memur emeklisi, SSK BAĞKUR emeklileri için zam oranı yüzde 49,25 olarak açıklanmıştı. Emekliler enflasyonda yaşanan yükseliş nedeniyle geçim sıkıntısı yaşarken emekliye beklenen müjdeler emekliye bayram ikramiyesi ve promosyon ödemesi için verilirken emekliler intibat zammı ve seyyanen zam düzenlemesi talep ediyordu. “Emekliye ek zam olacak mı?” sorusu yanıtlandı.

EMEKLİYE EK ZAM VAR MI, NE ZAMAN YENİ ZAM GELECEK?

Emekliler sürekli olarak ek zam ve ara zam talep ederken konu hakkında son dakika açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından yapıldı. Yılmaz yapmış olduğu açıklamasında “Her zaman emeklimizin yanında olduk, elimizden gelen tüm imkanları kullandık. Geçenlerde yaptığımız düzenlemelerle, kanuni artış oranlarına ilave yaptığımız düzenlemeler, 300 milyar lira civarında bir tutar oluşturdu. Sayı fazla olunca yaptığınız düzenlemelerin etkisi de daha yüksek oluyor. Bayram ikramiyesi, yılbaşında 6 aylık oranın SGK’lılar için de yüzde 50’ye çekilmesi, asgari emeklilik uygulaması gibi hususlarla 300 milyar lira civarında bir kaynağı tahsis ettik.

Depremin yükünü ve birçok sıkıntıyı yaşadığımız bir döneme rağmen bütçemizi sonuna kadar zorlayarak emeklilerimizin yanında olmaya çalıştık. Buna rağmen emeklilerimizin sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Bu sıkıntıların da farkındayız. Bu son yaptığımız artış da 6 aylık bir artıştı. OVP’de beklediğimiz enflasyon rakamı yüzde 36 olduğu halde yüzde 50 civarında 6 aylık bir artış yaptık. Temmuz’da yeni bir değerlendirme olacaktır mutlaka. Önümüzdeki dönemde emeklilerimizin sıkıntıları bizim için öncelikli bir konu olacaktır diye inanıyorum.” diyerek emeliye maaş artışı için Temmuz ayını işaret etti.

TÜİK tarafından Haziran ayı enflasyonu verisinin de açıklanmasıyla beraber ilk 6 aylık enflasyon oranı kesinleşmiş olacak. Emekli ve memur maaşı enflasyon zammı hesabına ek olarak Cumhurbaşkaın jesti olarak refah payı da eklenerek kesin zam oranının Temmuz ayının ilk haftası içerisinde belirlenmesi bekleniyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz