SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

CVK Madencilik’ten Hayri Ögelman Madencilik Halka Arzına İlişkin Duyuru!

CVKMD kodu ile borsada işlem gören CVK Madencilik'ten Hayri Ögelman Madencilik halka arzına ilişkin duyuru KAP'ta yayınlandı. İşte detaylar...

Yayınlanma:
CVK Madencilik’ten Hayri Ögelman Madencilik Halka Arzına İlişkin Duyuru!

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, CVKMD kodu ile borsada işlem görmektedir. Şirket KAP’ta yayımladığı bildiri ile bağlı ortaklığı Hayri Ögelman Madencilik halka arzını ve Ferrokrom Üretim Tesisi yatırımını duyurmuştur. Duyuru ile Hayri Ögelman Madencilik halka arzının başvuru süreci başlatılmıştır. İlgili KAP bildiriminde yer alan Hayri Ögelman Madencilik halka arzına ilişkin duyurunun detaylarını içeriğimizde derledik…

CVK Madencilik’ten Hayri Ögelman Madencilik Halka Arzı Hakkında KAP Bildirimi Geldi

Ülkemizin lider krom üretici şirketlerinden biri olan Hayri Ögelman Madencilik A.Ş paylarının yüzde 96,21’lik kısmı CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ne aittir. 5 ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilen Hayri Ögelman Madencilik Yönetim Kurulu Toplantısı’nda şirketin halka arzına yönelik önemli kararlar alınmıştır. Yönetim kurulu toplantısında Hayri Ögelman Madencilik’in halka arz sürecinin başlatılmasına karar verilmiştir. Söz konusu karar CVK Madencilik tarafından kamuoyuna duyurulmuştur.

İLGİLİ HABER Anadolu Sigorta Hissesi ANSGR Hedef Fiyat 2024 Tahminleri
CVKMD kodu ile borsada işlem gören CVK Madencilik'ten Hayri Ögelman Madencilik halka arzına ilişkin duyuru KAP'ta yayınlandı. İşte detaylar...

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Krom cevheri üretimi ve ihracatı yapan şirketin toplantıda aldığı önemli kararlardan biri de krom madenini “katma değer üretecek şekilde” işlemek yönündedir. Bu kapsamda Hayri Ögelman, Ferrokrom Üretim Tesisi kurmak amacı ile çalışmalara başlama kararı almıştır. Tesis için gerekli finansmanın da şirketin halka arzından elde edilecek gelirin bir kısmı ile karşılanması planlanmaktadır.

İLGİLİ HABER 2024’ün İlk Bülteninde de Yeni Halka Arz Onayı Çıkmadı – 10 Ocak 2024
CVKMD kodu ile borsada işlem gören CVK Madencilik'ten Hayri Ögelman Madencilik halka arzına ilişkin duyuru KAP'ta yayınlandı. İşte detaylar...

Halka arz gelirinin önemli bir kısmının, ülkemiz madencilik sektörüne kazandırılacak olan Ferrokrom üretim tesisi için gerekli yatırım ve  satın alma işlemlerinde değerlendirilmesi ve bununla birlikte şirketin halka arzının bu yönde düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda şirket, tüm gerekli hazırlıklarını yaptıktan sonra şirket esas sözleşmesinde ilgili kanun gereğince gerekli değişikliklerin yapılması ve Kayıtlı Sermaye Sistemi’ne geçilmesi için SPK’ya başvuruda bulunulmasına karar vermiştir.

CVK Madencilik'ten Hayri Ögelman Madencilik Halka Arzı Hakkında KAP Bildirimi

CVK Madencilik’ten Hayri Ögelman Madencilik Halka Arzı Hakkında KAP Bildirimi

Hayri Ögelman Madencilik Hakkında

Hayri Ögelman Madencilik A.Ş Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk özel maden girişimleri arasında yer almaktadır. Şirket, Türkiye’nin en önemli maden ocağı alanlarından biri olan Bursa Harmancık’ta faaliyetlerini sürdürmektedir. Hayri Ögelman; krom cevheri, parça krom ve konsantre krom üretmekte ve ihracını gerçekleştirmektedir. Ülkemiz krom madenciliği alanında öncü firmalardan biri olan Hayri Ögelman, aylık 10 bin metrik ton yüksek kalitede krom üretimi gerçekleştirmektedir. Şirketin yüzde 96,21’lik pay sahibi CVK Madencilik’tir.

CVK Madencilik Hakkında

CVK Madencilik A.Ş 1990 yılında Kayseri’de kurulmuş olup krom zenginleştirme çalışmaları ile madencilik sektöründeki faaliyetine başlamıştır. 1990 yılından bu yana dek özverili çalışması ve yatırımları ile sektörün önemli isimlerinden biri haline gelmiş olan şirket kromun yanı sıra kurşun, bakır, manyezit ve çinko üretimi de yapmaktadır.

Hayri Ögelman Madencilik Halka Arz 2024

Hayri Ögelman Madencilik Halka Arz 2024

Altın madenciliği alanında da Ar-Ge çalışmaları süren şirketin yakında bu alanda da üretime geçmesi beklenmektedir. CVK Madencilik, Hayri Ögelman Madencilik’i 2011 yılında çatısı altına almıştır.

CVKMD KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz