SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Golda Gıda Halka Arz Ne Zaman? Golda Gıda Kimin?

Konya Kağıt'ın iştirak kuruluşu olan Golda Gıda halka arz olmak için SPK'ya başvurmaya hazırlanıyor. Peki Golda Gıda halka arz ne zaman, Golda Gıda kimin?

Güncelleme: 14:46 - 24.04.2024
Golda Gıda Halka Arz Ne Zaman? Golda Gıda Kimin?

Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş iştirak kuruluşu olan Golda Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş halka arz olmaya hazırlanıyor. Golda Gıda un, mercimek, bulgur, makarna, bisküvi, gofret gibi çok çeşitli ürün gamı ile üretim yapmaktadır. Kuruluşu 1996 yılına dayanan Golda Gıda halka arz ne zaman, Golda Gıda kimin ve faaliyetleri neler, inceleyelim…

Golda Gıda Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Golda Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş yüzde 34 pay oranı ile Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş iştirakidir. Konya Kağıt ise yüzde 88,54 pay oranı ile Bera Holding A.Ş’ne ait olup kalan yüzde 11,46’lık kısım ise halka açıktır. Yani Golda Gıda bir Bera Holding kuruluşudur, denilebilir.

İLGİLİ HABER Borsada Bu Hafta En Çok Hangi Hisseler Yükseldi – 18 Mayıs 2024?
Konya Kağıt'ın iştirak kuruluşu olan Golda Gıda halka arz olmak için SPK'ya başvurmaya hazırlanıyor. Peki Golda Gıda halka arz ne zaman, Golda Gıda kimin?

En güncel halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Golda Gıda Halka Arz Ne Zaman?

Konya Kağıt geçtiğimiz günlerde yayınladığı KAP bildirimi ile iştiraki olan Golda Gıda’nın halka arz başvurusunda bulunmak için çalışmalara başladığını duyurdu. Bu kapsamda Konya Kağıt, Golda Gıda ile Gedik Yatırım arasında halka arza aracılık ve finansal danışmanlık sözleşmesi imzalandığını duyurdu. Bu kapsamda henüz halka arz için SPK’ya başvuru yapılmamış olsa da, bunun için çalışmalara başlandı. Golda Gıda halka arz tarihi belli olduğunda siz Arz Takvimi okurları için buradan duyuruyor olacağız.

İLGİLİ HABER Kimpur (KMPUR Hisse) 2024 Temettü Ödemesi İle Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak, Nakit Kar Payı da Var!
Konya Kağıt'ın iştirak kuruluşu olan Golda Gıda halka arz olmak için SPK'ya başvurmaya hazırlanıyor. Peki Golda Gıda halka arz ne zaman, Golda Gıda kimin?

Konya Kağıt’ın bahse konu KAP bildirimi aşağıdaki gibidir:

konya-kagitin-kap-aciklamasi.jpg
Konya Kağıt’ın Golda Gıda Halka Arzı İçin KAP Açıklaması

Golda Gıda Hakkında

Golda Gıda kuruluşu 1997 yılına dayanmaktadır. Karaman ilinde bulunan fabrikalarda üretim yapan şirket un, bulgur, nohut, mercimek, pirinç, makarna, irmik ve benzeri gibi gıda malzemelerinin yanı sıra bisküvi, gofret gibi atıştırmalık yiyecekler de imal etmektedir. 1.078.000 milyon metrekare açık, 76.082 metrekare kapalı alanda üretim gerçekleştiren şirket hem iç hem de dış piyasaya ürünlerini sunmaktadır.

Konya Kağıt Hissesi KONKA Ne Durumda

Yukarıda belirttiğimiz gibi Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş halka açık bir şirkettir. Şirket hisselerinin yüzde 11,46’lık dilimi borsada işlem görmektedir. Ülkemizin güçlü şirketlerinden olan Konya Kağıt hissesi KONKA 19 Nisan Cuma gününü yüzde 9,93’lük bir artışla 54 TL’den kapatmıştır. Son 1 aylık periyotta yaklaşık yüzde 15 primlenen hisse bir yıllık dönemde de yüzde 51’e yakın artış yaşamıştır.

KONKA hisse son 52 haftalık süreçte en yüksek 69,30 TL’yi en düşük ise yüzde 25,10 TL’yi görmüştür. 7,02 milyar TL’lik bir piyasa değeri olan Konya Kağıt F/K oranı 10,32’dir. Bunların yanı sıra firma yüzde 1,51 oranında temettü vermektedir.

Konya Kağıt KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz