SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Ne Zaman? Hareket Kimin?

Halka arz için SPK'ya başvuru yapmış ve onay bekleyen şirketlerden biri olan Hareket Proje Taşımacılığı halka arz ne zaman, ortaklık yapısı nasıl, inceleyelim.

Güncelleme: 14:46 - 24.04.2024
Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Ne Zaman? Hareket Kimin?

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş paylarının yüzde 20,8’ini halka açmak için SPK’ya başvuruda bulundu. Sermaye artırımı ve ortak satışı şeklinde gerçekleştirilecek olan halka arzda toplam 24 milyon lotun satışı planlanmakta. Bireysele eşit dağıtım yönteminin kullanılacağı Hareket Proje Taşımacılığı halka arz ne zaman, halka arz bilgileri neler, Hareket Proje Taşımacılığı sahibi kim, ortaklık yapısı nasıl, bakalım…

Hareket Proje Taşımacılığı Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş altı ortağı bulunan bir anonim şirketidir. Taslak izahnameden elde edilen bilgilere göre şirketin ortakları ve sahip oldukları pay oranları aşağıdaki gibidir:

İLGİLİ HABER FORTE Hisse Bilanço Nasıl Geldi 2024?
Halka arz için SPK'ya başvuru yapmış ve onay bekleyen şirketlerden biri olan Hareket Proje Taşımacılığı halka arz ne zaman, ortaklık yapısı nasıl, inceleyelim.
  • Ahmet Altunkum – Yüzde 66
  • Abdullah Altunkum – Yüzde 14
  • Samet Gürsu – Yüzde 10
  • Cemalettin Gürsu – Yüzde 5
  • Seddar Sacid Gürsu – Yüzde 3
  • Sena Gürsu – 2

Hareket Proje Taşımacılığı Ne İş Yapar?

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş 1957 yılında kurulmuştur. Şirketin kuruluşundaki amaç Karaköy limanında tahmil ve tahliye işlemlerini yürütmekti. Faaliyetlerini özverili bir şekilde yürüten şirket zamanla, ülkemizin yük taşımacılığında önde gelen kuruluşlarından biri oldu.

En güncel halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER SELGD ve AKENR Hisse Cezası Ne Zaman Bitecek 2024?
Halka arz için SPK'ya başvuru yapmış ve onay bekleyen şirketlerden biri olan Hareket Proje Taşımacılığı halka arz ne zaman, ortaklık yapısı nasıl, inceleyelim.

Hareket, mühendislik çözümleri ile ağır kaldırma ve taşımacılık hizmetleri vermektedir. Merkezi İstanbul’da bulunan şirket yenilenebilir enerji, petrokimya, greenfield, açık deniz, tesis kapatma ve bakım gibi alanlarda faaliyetlerini sürdürmektedir. Hareket yalnızca Türkiye’de değil Ortadoğu, Avrasya ve Afrika’da da hizmet vermektedir.

hareket-proje-tasimaciligi.jpg
Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Ne Zaman? Hareket Kimin?

Hareket Proje Taşımacılığı Finansal Durum

Taslak izahnamede yer alan bazı finansal verilerin yer aldığı tabloya göre şirketin 2021, 2022 ve 2023’ün 9 aylık dönemindeki hasılat rakamları sırası ile; 703,4 milyon TL, 943,2 milyon TL, 1 milyar TL’dir. Bahse konu dönemler için brüt kar rakamları ise sırasıyla; 203,8 milyon TL, yaklaşık 300 milyon TL ve 392,4 milyon TL’dir.

Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Bilgileri

Hareket Proje Taşımacılığı taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre halka arz kapsamında 19.200.000 milyonu sermaye artırımı, 4.800.000 lotu ortak satışı olacak şekilde toplam 24 milyon lot satışı gerçekleştirilecektir. Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası ve Yatırım Finansman’ın konsorsiyum liderliği yapacağı halka arzda bireysele eşit dağıtım yöntemi kullanılacaktır; pay tahsisat grupları ise henüz açıklanmamıştır.

Hareket Proje Taşımacılığı borsa kodu belli olmamakla birlikte halka arzdan sonra şirket payları Yıldız Pazar’da işlem görecektir. Hareket Proje Taşımacılığı halka açıklık oranı yüzde 20,8 olacaktır. Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre şirketin halka arz taahhütleri; 1 yıl boyunca ihraççı ve ortaların pay satmaması ve brüt halka arz gelirinin bir kısmı ile 30 gün boyunca fiyat istikrarı planlanmaktadır.

hareket-proje-tasimaciligi-ve-yuk-muhendisligi.jpg
Hareket Proje Taşımacılığı Ortaklık Yapısı Nasıl, Şirket Kimin?

Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Geliri Kullanım Alanları

Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre Hareket Proje Taşımacılığı fon kullanım alanları şu şekildedir:

  • Yüzde 50 – 60 proje, tesis, makine ve ekipman finansmanı
  • Yüzde 20 – 25 işletme sermayesi
  • Yüzde 20 – 25 finansal borçların ödenmesi için gerekli finansman

Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Ne Zaman?

Hareket Proje Taşımacılığı halka arz tarihi henüz belli değildir. Şirketin taslak izahnamesi SPK tarafından incelenmekte olup SPK onay verdiğinde arz tarihi belli olacaktır. Hareket Proje Taşımacılığı’nın ne zaman halka arz olacağı belli olduğunda biz de buradan sizlere duyuruyor olacağız.

Hareket Proje Taşımacılığı Resmi Web Site

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz