SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

KONKA ve BERA Grup Şirketi Golda Gıda Halka Arzı İçin Resmi Başvuruda Bulundu

Bera Holding ve Konya Kağıt grup şirketlerinden Golda Gıda halka arzı için resmi başvuru gerçekleştirildi. KONKA ve BERA hisseleri habere olumlu tepki verdi.

Güncelleme: 11:17 - 01.05.2024
KONKA ve BERA Grup Şirketi Golda Gıda Halka Arzı İçin Resmi Başvuruda Bulundu

Bera Holding A.Ş. ve Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından başlatılan Golda Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin halka arzına yönelik çalışmalarda yeni bir aşamaya geçildi. Dün (30 Nisan 2024 Salı) yapılan KAP bildiriminde; Golda Gıda’nın halka arzı için Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile “Halka Arza Aracılık ve Finansal Danışmanlık Sözleşmesi Tadil Protokolü” imzalandığı deklare edildi. Haberimiz devamında Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

KONKA ve BERA Grup Şirketi Golda Gıda Halka Arzı İçin Çalışmalara Devam Ediyor

Bera Holding tarafından 2021 yılında halka arzı gerçekleştirilen Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 34 oranında ortağı olduğu grup firmalarından Golda Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin halka arz sürecinin başlatıldığı, söz konusu firmalardan yapılan açıklama ile geçtiğimiz dönemde öğrenilmişti. Halka arz sürecinde olan şirketin resmi işlemleri için Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile sözleşme imzalandı. Bu doğrultuda, Golda Gıda’nın konsorsiyum liderinin Gedik Yatırım olacağını da ön görmek mümkün.

Halka arzda yetkili yatırım kuruluşu olarak Misyon Yatırım Bankası A.Ş. de ilişkili taraf olarak yerini aldı. Bu noktada, yatırımcıların aklına “Golda halka arz ne zaman, Golda Gıda kaç lot arz edecek, borsada ne zaman işleme girecek” gibi sorular gelmekte. Ancak bu soruların yanıtları için sürecin henüz çok erken olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

KONKA ve BERA Grup Şirketi Golda Gıda Halka Arzı İçin Resmi Başvuruda Bulundu

KONKA ve BERA Grup Şirketi Golda Gıda Halka Arzı İçin Resmi Başvuruda Bulundu

Golda Gıda’nın halka arz taslak izahnamesinin Sermaye Piyasası Kurulu’na sunulmasının ardından, SPK’nın yapacağı inceleme ve vereceği onayın akabinde Golda Gıda’nın arz detayları netleşecek ve borsada talep toplayacağı / işlem göreceği tarih belirlenecek.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Golda Gıda KAP Haberi Sonrasında KONKA ve BERA Hisse Hareketlendi

Dün gelen KAP haberinin ardından, Golda Gıda’nın ortakları konumunda bulunan Bera Holding A.Ş. ve Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Borsa İstanbul’da işlem gören paylarında kısa süreli de olsa yukarı yönlü bir ivmelenme görüldü. KAP haberine müteakip saat 17 dolaylarında yukarı yönlü harekete geçen KONKA hisse ve BERA hisse, ardından gelen satışlarla bir miktar geri çekilerek gün kapanışı yaptılar.

BERA KAP

KONKA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz