SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Meysu Gıda Halka Arz Ne Zaman? Meysu Gıda Kimin?

Halka arz olmak için SPK'ya başvuruda bulunan şirketlerden biri olan Meysu Gıda halka arz ne zaman, Meysu Gıda kimin ve finansal durumu nasıl, bakalım...

Güncelleme: 14:46 - 24.04.2024
Meysu Gıda Halka Arz Ne Zaman? Meysu Gıda Kimin?

Meysu Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kayseri merkezli olarak faaliyet gösteren, meyve suyu ve türevleri üretimi gerçekleştiren köklü firmalardan biridir. Paylarının bir kısmını halka açmak için SPK’ya başvuru yapan Meysu Gıda sermaye artırımı ve ortak satışı şeklinde halka arz olmayı planlamaktadır. Peki, Meysu Gıda halka arz ne zaman, halka arz bilgileri neler, Meysu Gıda kimin ve benzeri gibi soruların cevapları nedir, bakalım…

Meysu Gıda Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Meysu Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş paylarının yüzde 50’si Gülsan Gıda Sanayi Ticaret A.Ş’ye yüzde 50’si ise Güldüoğlu ailesine aittir. Taslak izahnamede yer alan Meysu Gıda ortaklık yapısına ilişkin tablo ise aşağıdaki gibidir:

İLGİLİ HABER Kervan Gıda (KRVGD Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?
Halka arz olmak için SPK'ya başvuruda bulunan şirketlerden biri olan Meysu Gıda halka arz ne zaman, Meysu Gıda kimin ve finansal durumu nasıl, bakalım...
meysu-gida-kimin-ortaklik-yapisi-nasil.jpg
Meysu Gıda Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Meysu Gıda Hakkında

Meysu Gıda her türlü meyve suyu, alkolsüz içecek, süt, krema ve benzeri ürünlerin imalatı, alım – satımı ve ihracatını gerçekleştirmektedir. Hem iç hem de dış piyasaya ürün satışı yapan firma 60’ı aşkın ülkeye ihracat yapmaktadır.

En güncel halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER Turk Prysmian Kablo (PRKAB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosunda Zarar Açıkladı
Halka arz olmak için SPK'ya başvuruda bulunan şirketlerden biri olan Meysu Gıda halka arz ne zaman, Meysu Gıda kimin ve finansal durumu nasıl, bakalım...

Kayseri firması olan Meysu Gıda kuruluşu 2013 yılında olsa da, Gülsan Gıda çatısı altında 2000 yılından bu yana meyve suyu ve benzeri gibi içecek üretimi yapmaktadır. 2013 yılında Gülsan Gıda’nın kısmi olarak bölünmesi ile Meysu A.Ş unvanını almıştır.

Meysu Gıda Finansal Durum

Taslak izahnamede yer alan bilgilerden edinildiği üzere bazı finansal verilerin yer aldığı Meysu Gıda finansal tablo aşağıdaki gibidir:

meysu-gida-finansal-durum.jpg
Meysu Gıda Finansal Durum

Meysu Gıda Halka Arz Bilgileri

Taslak izahnamede belirtildiği üzere Meysu Gıda, sermaye artırımı ve ortak satışı şeklinde halka arz olacaktır. Bu kapsamda 30 milyon lot sermaye artırımı, 13 milyon lot ise ortak satışı (Gülsan Gıda) olacak şekilde toplam 43 milyon lotun arzı gerçekleşecektir. Alnus Yatırım’ın konsorsiyum lideri olacağı halka arz bireysele, şirket çalışanlarına ve bayilere eşit dağıtım yöntemi ile yapılacaktır. Meysu Gıda borsa kodu henüz belli olmamakla birlikte arzın ardından paylar Yıldız Pazar’da işlem görecektir.

Meysu Gıda taslak izahnamesi kapsamında yer alan bilgilere göre halka açılacak payların yüzde 65’i yurt içi bireysel yatırımcıya, yüzde 33’ü yurt içi kurumsal yatırımcıya ve yüzde 2’si grup çalışanları ve bayilere ayrılmıştır. Halka arzın ardından Meysu Gıda halka açıklık oranı yüzde 20,48 olacaktır. Meysu halka arz taahhütleri kapsamında brüt halka arz gelirinin yüzde 15’i ile 30 gün boyunca fiyat istikrarı ve bununla birlikte ihraççı ve ortakların pay satmama taahhüdü bulunmaktadır.

Meysu Gıda Halka Arz Geliri Kullanım Alanları

Meysu halka arz geliri kullanım alanları taslak izahnamaede aşağıdaki gibi belirtilmiştir:

  • Yüzde 20 – 30 ilave meyve suyu konsantre hattı kurulumu finansmanı (İncesu OSB fabrikasına)
  • Yüzde 20 – 30 ilave meyve suyu plup hattı kurulumu finansmanı (İncesu OSB fabrikasına)
  • Yüzde 20 – 30 işletme sermayesi
  • Yüzde 10 – 20 çatı ve arazi güneş enerjisi santrali kurulumu finansmanı
  • Yüzde 5 – 15 Kayseri OSB fabrikası kapasite ve verimlilik artışı yatırımı finansmanı

Meysu Gıda Halka Arz Ne Zaman?

Meysu Gıda halka arzı inceleme sürecinde olup SPK onay verdiğinde, ne zaman halka açılacağı belli olacaktır. Meysu Gıda halka arz tarihi açıklandığında biz de buradan sizlere duyuruyor olacağız.

Meysu Gıda Resmi Web Site

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz