SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

DDP: Vergi müfettişleri özlük hakları iyileştirilmeli

Güncelleme: 19:45 - 07.12.2023
DDP: Vergi müfettişleri özlük hakları iyileştirilmeli

Demokrat Denetim Platformu’ndan yapılan açıklamada Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yapan vergi müfettişlerinin özlük haklarında iyileştirme talep edildi. Demokrat Denetim Platformu’ndan yapılan açıklamada “Vergi müfettişleri diğer müfettiş grupları içerisinde özlük hakları olarak gerilemiş ve yoksulluk sınırı altında maaş alan Müfettişler sınıfı haline gelmiştir. Önemli görevler icra eden vergi müfettişlerinin bu durumu devlet-i aliye yakışır bir durum değildir” ifadeleri yer aldı.

 “Vergi müfettişlerinin özlük haklarının yoksulluk sınırı altında kalması bu ülkeye yapılmış ayıp ve meslektaşlarımız açısından da mağduriyet oluşturmaktadır” diyen Dernek, vergi müfettişlerinin diğer müfettiş grupları içerisinde özlük hakları olarak gerilemiş ve yoksulluk sınırı altında maaş alan Müfettişler sınıfı haline geldiğine dikkat çekti. Önemli görevler icra eden vergi müfettişlerinin bu durumunun devlet-i aliye yakışır bir durum olmadığını önemle vurgulayan Dernek, “Vergi müfettişlerinin özlük haklarındaki gerileme görmezden gelinmemeli ve Sayın karar vericilerin gündeminde yer almalıdır. Yine atamalarını bekleyen vergi müfettiş yardımcısı meslektaşlarımızın da aylarca bekletilmesi mağduriyet oluşturmaktadır. Talebimiz bu mağduriyetlerin bir an önce giderilmesidir” şeklindeki ifadeleri kullandı.

Derneğin yaptığı açıklamada, vergi müfettişlerinin özlük haklarının düşük kalması nedeniyle birçok müfettişin istifa ederek özel sektöre geçtiğinden de bahsedildi. Devletin dört temel direği olduğunu, bunların; yasama, yürütme, yargı ve denetim olduğuna vurgu yapılan açıklamanın devamı ise şu şekilde:

“İşte bu dördüncü direk olan denetim; yasama, yürütme ve yargı için devletin olmazsa olmazıdır. Denetim elemanları, bir devletin ana omurgasıdır. Gelinen noktada vergi müfettişlerinin özlük hakları, icra ettikleri fonksiyona göre çok çok aşağıda kalmıştır. Söz konusu sebeplerden dolayı her geçen gün birçok meslektaşımız istifa ederek özel sektöre geçiş yapmaktadır. Bir vergi müfettişinin yetişmesinde, uzun ve donanımlı eğitim süreci göz önünde bulundurulduğunda, asla kaybedilmemesi gerek meslek grubu olduğu açıktır. İstifaların önüne geçilmelidir. Bunun için de bir an önce özlük haklarında iyileştirme yapılmalıdır.”

 

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz