SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Egeyapı Avrupa GYO Halka Arz Ne Zaman? Ege Yapı Gayrimenkul Kimin?

Egeyapı Avrupa Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka açılmak için SPK'ya başvurdu. Peki Egeyapı Avrupa GYO halka arzı ne zaman, Ege Yapı kimin, inceleyelim...

Güncelleme: 14:45 - 24.04.2024
Egeyapı Avrupa GYO Halka Arz Ne Zaman? Ege Yapı Gayrimenkul Kimin?

Egeyapı Avrupa Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş paylarının bir kısmını halka arz etmek için SPK’ya başvuruda bulundu. Taslak izahnamesi inceleme sürecinde olan Egeyapı, sermaye artırımı ve ortak satışı olacak şekilde toplam 44 milyon payı halka açmayı hedefliyor. Halk Yatırım’ın konsorsiyum liderliğinde gerçekleşecek olan halka arz hakkında Egeyapı Avrupa GYO halka arz ne zaman, halka arz bilgileri neler, Ege Yapı Gayrimenkul kimin, ortaklık yapısı nasıl gibi soruların cevaplarına bakalım…

Ege Yapı Gayrimenkul Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Egeyapı Avrupa Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş iki ortaklı bir yapıya sahiptir. Şirket paylarının yüzde 80’i Ege Yapı A.Ş’ye, yüzde 20’si ise Hasan İnanç Kabadayı’ya aittir. Ege Yapı A.Ş’nin yüzde 100 oranla pay sahibi de Hasan İnanç Kabadayı’dır. Taslak izahnamede yer alan Egeyapı Avrupa Gayrimenkul ortaklık yapısına ilişkin tablo aşağıdaki gibidir:

İLGİLİ HABER Borsada Bu Hafta En Çok Hangi Hisseler Yükseldi – 18 Mayıs 2024?
Egeyapı Avrupa Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka açılmak için SPK'ya başvurdu. Peki Egeyapı Avrupa GYO halka arzı ne zaman, Ege Yapı kimin, inceleyelim...

ege-yapi-gayrimenkul-kimin-ortaklik-yapisi-nasil.jpg

Ege Yapı Avrupa Gayrimenkul Hakkında

Egeyapı Avrupa Gayrimenkul 2015 yılında kurulmuş olup gayrimenkul sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirket yurt içinde ve yurt dışında otel, okul, alışveriş merkezi, konut, eğitim kurumu ve benzeri gibi yapıların müteahhitlik ve gayrimenkul geliştirme işlerini yapmaktadır. Şirket hem özel hem de kamu işlerini gerçekleştirmektedir.

İLGİLİ HABER Kimpur (KMPUR Hisse) 2024 Temettü Ödemesi İle Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak, Nakit Kar Payı da Var!
Egeyapı Avrupa Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka açılmak için SPK'ya başvurdu. Peki Egeyapı Avrupa GYO halka arzı ne zaman, Ege Yapı kimin, inceleyelim...

En güncel halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Egeyapı Avrupa GYO; gayrimenkul geliştirme, müteahhitlik hizmetleri, eski eserlerde restorasyon ve renovasyon ile tesis ve gayrimenkul yönetimi faaliyetlerini uzman kadrosu ile sürdürmektedir.

Ege Yapı Gayrimenkul Finansal Durum

Egeyapı Avrupa Gayrimenkul taslak izahnamede yer alan finansal verilerden bir kısmının yer aldığı finansal durum tablosu aşağıdaki gibidir:

ege-yapi-gayrimenkul-finansal-durum.jpgEgeyapı Avrupa Gayrimenkul Halka Arz Bilgileri

Halk Yatırım konsorsiyum liderliğinde gerçekleştirilecek olan Egeyapı Avrupa GYO halka arzı kapsamında 25 milyon lot sermaye artırımı, 19 milyon lot da ortak satışı (Hasan İnanç Kabadayı) şeklinde olmak üzere toplamda 44 milyon pay satışı yapılacaktır. Egeyapı Avrupa GYO borsa kodu henüz belli olmamakla birlikte halka arzın ardından şirket payları Yıldız Pazar’da işlem görecektir.

Bireysele eşit dağıtım yönteminin uygulanacağı halka arzda yurt içi bireysel yatırımcıya payların yüzde 35’i, yurt içi kurumsal yatırımcıya ise payların yüzde 35’i ayrılmıştır. Arzın ardından Egeyapı Avrupa GYO halka açıklık oranı yüzde 25,14 olacaktır.

Egeyapı Avrupa GYO halka arz taahhütleri kapsamında brüt halka arz gelirinin yüzde 10’u ile 30 gün boyunca fiyat istikrarı ve 1 yıl boyunca ihraççı ve ortakların pay satmaması bulunmaktadır. Egeyapı GYO halka arz geliri kullanım alanları ise taslak izahnamede belirtildiği üzere şu şekildedir:

  • Yüzde 95 üretim maliyeti finansmanı
  • Yüzde 5 pazarlama ve genel yönetim giderleri finansmanı

Egeyapı Avrupa GYO Halka Arz Ne Zaman?

Egeyapı Avrupa Gayrimenkul halka arz tarihi henüz açıklanmamıştır. Şirketin taslak izahnamesi şu anda inceleme sürecindedir. SPK, Egeyapı GYO arzına onay verdiğinde biz de halka arz tarihini buradan sizlere duyuruyor olacağız.

Egeyapı Resmi Web Site

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz