SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

ENTRA Hisse Düşmeye Devam Edecek mi, Ne Zaman Yükselecek?

IC Enterra Yenilenebilir Enerji hissesi ENTRA geri çekilmeyi sürdürüyor. Peki ENTRA hisse düşmeye devam edecek mi, ne zaman yükselecek?

Yayınlanma:
ENTRA Hisse Düşmeye Devam Edecek mi, Ne Zaman Yükselecek?

Borsa İstanbul’un son halka arzlarından biri olan IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş.’nin BİST de ENTRA kodu ile işlem gören payları görmüş olduğu zirveden takribi yüzde 25 dolayında geri çekildi. Lot başına 10 TL’den halka arz edildikten sonra, yaptığı tavan serisi ile 16 TL’nin üzerini gören ENTRA payları; bu noktadan başladıkları geri çekilmeyle 12 liranın altına indi. Bugünü 11,90 TL’den tamamlayan ENTRA hisse düşmeye devam edecek mi, ne zaman yükselmeye başlar; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

ENTRA Hisse Düşmeye Devam Edecek mi?

Geçtiğimiz Mart ayının son günlerinde talep toplayan ve ardından Nisan ayının başında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan ENTRA hisse, Ramazan Bayramı’nın ardından tavan serisini tamamlayarak düzeltme sürecine girmişti. Nisan ayının 2nci yarısını düşüş ile geçiren ENTRA payları, 29 Nisan 2024 Pazartesi günü itibariyle 11,83 TL’ye kadar geri çekildikten sonra seans kapanışını 11,90 TL’den yaptı.

Lot başına 10 TL’den 369,5 milyon lotun halka arz edildiği süreçte, bireysel yatırımcılara yaklaşık 270 milyon lot ayrılmıştı. Bu nedenle, hissenin tahtasının büyük çoğunluğunun bireysel yatırımcıdan müteşekkil olduğunu söylemek yanlış olmaz. ENTRA hissedeki düzeltme sürecinin keskin şekilde devam etmesinin temel nedeni olarak da takas verilerinde göze çarpan bu “bireysel yatırımcı” ağırlığı gösterilebilir.

Bununla birlikte, halka arz sonrasında hisseye giriş yapan milyonlarca yatırımcının da güncel olarak zararda olduğu düşünüldüğünde, ENTRA paylarında düşüş trendinin artık yavaşlayacağı hesap edilmekte. İskontosuz halka arz fiyatının altına geri çekilen ENTRA paylarının, geri çekilme için her geçen gün daha az alanı kaldığı görülmekte.

ENTRA Hisse Düşmeye Devam Edecek mi, Ne Zaman Yükselecek?

ENTRA Hisse Düşmeye Devam Edecek mi, Ne Zaman Yükselecek?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

ENTRA Hisse Ne Zaman Yükselecek?

ENTRA payları için haftalık teknik destek seviyeleri 11 TL, 10,5 TL ve halka arz fiyatı olan 10 TL verilebilir. Hisse için haftalık direnç düzeyleri ise 12,4 TL, 13,7 TL ve 14,64 TL şeklinde sıralanabilir. 14,64 TL’lik haftalık direncin üzerinde yapılacak kapanışlarla, hissenin görmüş olduğu en yüksek seviye olan 16,17 liraya doğru pey der pey hareketlenmesi beklenebilir.

ENTRA AKD Verileri Ne Durumda?

Halka arzının sonrasında gerçekleştirdiği tavan serisini bozduğu noktadan geri çekilirken kurumsal yatırımcının yoğun satışlarının görüldüğü ENTRA paylarında, aracı kurum dağılımı verilerinin nispeten dengelenmeye başladığı görülmekte. Özellikle hissenin bugün (29 Nisan 2024 Pazartesi) ki yüzde 4’lük düşüşünde, bireysel yatırımcıların önceki günlere nazaran tahtadan daha yoğun çıktığı gözlemlendi.

Kurumsal yatırımcıların ENTRA paylarına olan ilgisinin artmaya devam etmesi durumunda, hissedeki düzeltme sürecinin daha kısa sürede neticeleneceği ve toparlanma sürecinin başlayacağı ön görülebilir.

ENTRA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz