SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

ENTRA Kaç Lot Verdi, Ne Zaman İşleme Girer?

IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş (ENTRA) halka arz sonuçları belli oldu. Peki ENTRA kaç lot düştü ve ne zaman işleme başlar, bakalım...

Yayınlanma:
ENTRA Kaç Lot Verdi, Ne Zaman İşleme Girer?

Yenilenebilir Enerji alanında faaliyet gösteren IC Enterra halka arzı 28 – 29 – 30 Mart tarihlerinde gerçekleşmişti. 10 TL fiyat ile 369.565.717 lot satışının yapıldığı halka arzın sonuçları açıklandı. Buna göre bireysel yatırımcıya kişi başına 77 – 78 lot (katıldığı güne göre) düştü. IC Enterra (ENTRA) halka arz sonuçları, ENTRA ne zaman işleme başlar, gibi soruların cevaplarını inceleyelim.

IC Enterra (ENTRA) Halka Arz Sonuçları Açıklandı!

Yenilenebilir enerji üretimi gerçekleştiren IC Enterra talep toplama işlemi 28 – 29 – 30 Mart tarihlerinde gerçekleşmişti. İş Yatırım, Ak Yatırım ve Ziraat Yatırım konsorsiyum liderliklerinde gerçekleştirilen halka arz kapsamında toplam 369.565.717 adet lot satışı yapılmıştır. İş Yatırım’ın açıkladığı halka arz sonuçlarına göre yurt içi bireysel yatırımcıdan yaklaşık 1,41 kat; yurt içi kurumsal yatırımcıdan ise 12,21 kat daha fazla talep gelmiştir.

İLGİLİ HABER Bilanço Sonrası YUNSA Haftayı Düşerek Kapattı
IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş (ENTRA) halka arz sonuçları belli oldu. Peki ENTRA kaç lot düştü ve ne zaman işleme başlar, bakalım...

En güncel halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Bireysele eşit dağıtım yönteminin uygulandığı ENTRA arzına 3.586.255 yurt içi bireysel yatırımcı ve 276 yurt içi kurumsal yatırımcı olmak üzere toplam 3.586.531 yatırımcını talebi karşılanmıştır. Halka açılan ENTRA paylarının yüzde 75’i bireysel yatırımcının yüzde 25’i ise kurumsal yatırımcının olmuştur. Halka arzda yüzde 5’ten daha fazla oranda pay alan yatırımcı bulunmamaktadır.

İLGİLİ HABER Enda Enerji Halka Arz Ne Zaman? Enda Enerji Kimin?
IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş (ENTRA) halka arz sonuçları belli oldu. Peki ENTRA kaç lot düştü ve ne zaman işleme başlar, bakalım...

IC Enterra arzı 226.986.323 lotu sermaye artırımı, 142.579.394 lotu ise ortak satışı (IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş) şeklinde gerçekleştirilmiştir. ENTRA halka arzında bireysel yatırımcıya kişi başına 77 – 78 lot (770 – 780 TL) düşmüştür.

ENTRA arz sonuçlarına ilişkin tablo aşağıdaki gibidir:

ENTRA Kaç Lot Verdi, Ne Zaman İşleme Girer?

ENTRA Kaç Lot Verdi, Ne Zaman İşleme Girer?

IC Enterra Ne Zaman İşleme Başlar?

IC Enterra yatırımcılarının en merak ettiği konulardan biri de ENTRA ne zaman işleme başlar, sorusudur. Bu bağlamda henüz ENTRA işlem tarihi açıklanmamakla birlikte hissenin bu hafta tamamlanmadan yani 5 Nisan Cuma günü işleme başlaması beklenmektedir. Kesin tarih açıklandığında da sizlere buradan duyuruyor olacağız.

IC Enterra Halka Arz Geliri Kullanım Alanları

ENTRA halka arz izahnamesinde belirtildiği üzere, şirket halka arz gelirini aşağıdaki gibi kullanmayı planlamaktadır.

  • Yüzde 25 – 40’lık kısmı yeni yenilenebilir enerji yatırımları
  • Yüzde 25 – 55’lik kısmı Erzin – 2 Güneş Enerjisi Santrali Projesi
  • Yüzde 8 – 15’lik kısmı Bağıştaş Güneş Enerjisi Santrali Projesi
  • Yüzde 10 – 20’lik kısmı Depolamalı Rüzgar Enerjisi Santrali ve Güneş Enerjisi Santrali Projeleri

Ayrıca ENTRA hisse için 15 gün boyunca fiyat istikrarının da planlandığına yönelik onaylı izahnamede bilgi bulunduğunu belirtmekte fayda var.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz