SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

ENTRA Neden Düşüyor, Tavan Olur mu?

Borsa İstanbul’daki en yeni halka arz konumundaki ENTRA dün itibariyle tavan bozdu. Günü “kırmızı” kapatan ENTRA neden düşüyor, tekrar tavan olur mu?

Yayınlanma:
ENTRA Neden Düşüyor, Tavan Olur mu?

IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. halka arzı SPK tarafından Mart ayında onaylanmış ve Mart ayının son günlerinde talep toplama gerçekleşmişti. Talep toplamanın ardından şirket hisselerinin BİST de işlem görme tarihi de 4 Nisan Perşembe olarak belirlenmişti. Ramazan Bayramından önce borsa macerasına başlayan ENTRA hisse, bayram öncesini tavan serisi ile tamamlamıştı. Bayramdan sonra ilk kez dün (16 Nisan Salı) itibariyle tavan bozan ENTRA neden düşüyor, tavan serisi devam eder mi; Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

ENTRA Yüzde 60 Prim Yaptı!

IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş paylarından 369,5 milyon adedi, lot başına 10 TL’den halka arz edilmişti. Borsa İstanbul’da payları işlem görmeye başlayan şirket, yatırımcısına kısa sürede yüzde 60 dolayında getiri sağladı. Üst üste 5 gün tavan yapan ENTRA hisse, 15 Nisan Pazartesi gününü 16,10 TL’den tavan açtı ve günü de yine tavan fiyattan tamamladı. Gün sonunda, tavanında on milyonlarca lot alım için beklese de, hissenin ertesi gün ki performansı iyi olmadı.

İLGİLİ HABER RGYAS, LILAK ve KOTON ile Borsada 2024 Yılı İçin Halka Arz Furyası Bitti mi?
Borsa İstanbul’daki en yeni halka arz konumundaki ENTRA dün itibariyle tavan bozdu. Günü “kırmızı” kapatan ENTRA neden düşüyor, tekrar tavan olur mu?

16 Nisan Salı günü, seans öncesinde “teorik eşleşmede” tavan görünen ve tavanında on milyonlarca lot alım için bekleyen olan hissede seans açılışına kadar tablo değişti. Alım bekleyen lotların büyük kısmı silindi ve satıcılar ağır bastı. ENTRA, seans açılışında “kırmızı” oldu ve neredeyse gün boyu ekside kaldı. Seans içerisinde bir ara yukarı atak yapan ve 16,17 TL’yi gören ENTRA bu seviyede tutunamadı.

ENTRA Neden Düşüyor, Tavan Olur mu?

ENTRA Neden Düşüyor, Tavan Olur mu?

17 Nisan Çarşamba günü an itibariyle 14,3 TL seviyesine kadar geri çekilen ENTRA hisse, günlük bazda yüzde 3’e yakın düşüş kaydetmiş durumda. Halka arzdan aldığı hisseyi 16 TL’den satan yatırımcılar ise, ENTRA’dan yaklaşık yüzde 60 dolayında kar sağlamış durumda. Halen ENTRA’yı elinde tutanlarda ise getiri oranı yüzde 40 dolayına geri çekildi.

İLGİLİ HABER Altınay Savunma Halka Arz Onaylandı! Borsaya ALTNY Hisse Geliyor!
Borsa İstanbul’daki en yeni halka arz konumundaki ENTRA dün itibariyle tavan bozdu. Günü “kırmızı” kapatan ENTRA neden düşüyor, tekrar tavan olur mu?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

ENTRA Neden Düşüyor, Tekrar Yükselir mi?

ENTRA hisse, halka arzının ardından 5 kez üst üste tavan yaparak önemli bir prim getirdikten sonra düzeltmeye girdi. 369,5 milyon lotu borsada işlem gören hissenin tahta büyüklüğü an itibariyle 6 milyar TL’nin üzerinde bulunuyor. Lotlarının önemli bir kısmı bireysel yatırımcının elinde bulunan hissedeki düşüşün temel sebebi; arz sonrası yaptığı tavan serisinin düzeltmesi ve milyonlarca farklı yatırımcının elinde hisse bulunması (dağınık takas) olarak belirtilebilir.

Hisse fiyatı yavaş yavaş dengelenen ENTRA için sıralı teknik destek seviyeleri 14 TL, 13 TL ve 12 TL olarak verilebilir. Piyasa koşullarının izin vermesi durumunda, ENTRA’nın ilerleyen süreçte gördüğü zirveye doğru yeniden bir hareket yapması da beklenebilir.

ENTRA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz