SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Horoz Lojistik Arz Sonuçları KAP Bildirimi Geldi: HOROZ Hisse Kaç Lot Verdi?

Önceki hafta borsada talep toplayan Horoz Lojistik arz sonuçları KAP bildirimi ile açıklandı! Peki, HOROZ hisse kaç lot düştü; işte detaylar…

Yayınlanma:
Horoz Lojistik Arz Sonuçları KAP Bildirimi Geldi: HOROZ Hisse Kaç Lot Verdi?

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. Borsa İstanbul’da Mayıs ayının son haftasında talep topladı. 3 gün süren talep toplamaya yatırımcıların yüksek ilgi gösterdiği görüldü. Toplam 1 milyon 700 binden fazla yatırımcının iştirak ettiği halka arza gelen talep, satışa sunulan lotların çok üzerine çıktı. Son dönemde halka arzlara olan ilginin azalması, Horoz Lojistik arzında etkisini göstermedi. Toplam 24,6 milyon lot için yatırımcılardan 66,4 milyon lot talep geldi. Horoz Lojistik arz sonuçları KAP bildirimi detaylarına ve HOROZ hisse kaç lot verdi sorusunun yanıtına Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Horoz Lojistik Arz Sonuçları KAP Bildirimi Geldi: HOROZ Hisse Kaç Lot Verdi?

QNB Finans Yatırım konsorsiyum liderliğinde gerçekleştirilen Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Tic. A.Ş. halka arzının sonuçları, ilgili aracı kurum tarafından kamuoyuna deklare edildi. 29-30-31 Mayıs itibariyle talep toplanan halka arzda 1,7 milyon bireysel yatırımcı ve 109 da kurumsal yatırımcı iştirak etti.

Ek pay satışı dahil olmak üzere bireysel yatırımcılara ayrılan 18 milyon 450 bin lot için 30,7 milyon lot ve kurumsal yatırımcılara ayrılan 6 milyon 150 bin lot için de 35,7 milyon lot talep geldi. Yüzde 75’i bireysel yatırımcıya ve yüzde 25’i de kurumsal yatırımcıya ayrılan lotlardan, “küçük yatırımcı” kişi başına maksimum 13 lot alabildi. Lot fiyatı 55 lira olan HOROZ hisse de 1 yatırımcıya azami 715 liralık hisse düştü.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

HOROZ Hisse Yüzde 5’den Fazla Pay Alan Oldu mu?

Horoz Lojistik Kargo halka arzında, satılan lotların yüzde 5’inden fazlasını alan herhangi bir yatırımcı olmadı. Zira, bireysel yatırımcıya eşit, kurumsal yatırımcıya oransal dağıtım yönteminin benimsendiği halka arzda; kurumsal yatırımcıların kendisine ayrılan lotlara 7 kata yakın talep gösterdi.

Şirketin İçsel Bilgisine Sahip Olan Yatırımcılar da Halka Arzda Lot Aldı!

Yiğit Akü halka arzına katılan ve şirketin içsel bilgisine sahip 1 kişi de HOROZ hisseden lot aldı. İlgili kişi ve aldığı lot sayısı şu şekilde oldu:

  • UGUR ÖZGÜR DUMAN – 13 lot
Horoz Lojistik Arz Sonuçları KAP Bildirimi Geldi: HOROZ Hisse Kaç Lot Verdi?

Horoz Lojistik Arz Sonuçları KAP Bildirimi Geldi: HOROZ Hisse Kaç Lot Verdi?

HOROZ Hisse Ne Zaman İşlem Görmeye Başlar?

HOROZ hisse için borsa işlem tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı. Bununla birlikte, HOROZ paylarının BIST de 5 Haziran Çarşamba, ya da 6 Haziran Perşembe günü işleme başlaması bekleniyor.

HOROZ Halka Arz Büyüklüğü ve Fiyat İstikrarı!

Horoz Lojistik halka arz büyüklüğü 1 milyar 353 milyon lira olarak gerçekleşti. Şirket payları için 30 gün süreyle fiyat istikrarı planlandığı da onaylı izahnamede yer almaktaydı.

HOROZ KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz