SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Teknik Yapı Halka Arz Ne Zaman? Teknik Yapı TEKYP Kimin?

Halka açılmak için SPK'ya başvuru yapan şirketlerden biri olan Teknik Yapı halka arz ne zaman, halka arz bilgileri neler, Teknik Yapı TEKYP kimin, inceleyelim...

Güncelleme: 14:46 - 24.04.2024
Teknik Yapı Halka Arz Ne Zaman? Teknik Yapı TEKYP Kimin?

Halka arz olmak için SPK’ya taslak izahnamesini sunan Teknik Yapı Teknik Yapılar Sanayi ve Ticaret A.Ş, onay beklemektedir. Şirket, bir kısmı sermaye artırımı bir kısmı da ortak satışı olacak şekilde toplam 51.500.000 lot satışı gerçekleştirecektir. Tera Yatırım’ın konsorsiyum liderliği yapacağı Teknik Yapı halka arz ne zaman, TEKYP halka arz bilgileri neler, Teknik Yapı kimin, ortaklık yapısı nasıl, gibi soruların cevaplarına bakalım…

Teknik Yapı Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Teknik Yapı Teknik Yapılar Sanayi ve Ticaret A.Ş iki ortaklı bir yapıya sahiptir. Şirket paylarının yüzde 60’lık kısmı Ahmet Nazmi Durbakayım’a, yüzde 40’lık kısmı ise Umut Durbakayım’a aittir.

İLGİLİ HABER FORTE Hisse Bilanço Nasıl Geldi 2024?
Halka açılmak için SPK'ya başvuru yapan şirketlerden biri olan Teknik Yapı halka arz ne zaman, halka arz bilgileri neler, Teknik Yapı TEKYP kimin, inceleyelim...

Teknik Yapı Ne İş Yapar?

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren ve üst kalite yapılar inşa eden Teknik Yapı, 1980 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu güne dek konfor ve kaliteden ödün vermeden faaliyetlerini sürdüren şirket; inşaat, taahhüt ve müteahhitlik işleri yapmaktadır. Önemli kamu ve özel projelere imza atan Teknik Yapı, hem konut hem de ticari yapılar inşa etmekte olup kat karşılığı arsa teslim işi de yapmaktadır.

En güncel halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER SELGD ve AKENR Hisse Cezası Ne Zaman Bitecek 2024?
Halka açılmak için SPK'ya başvuru yapan şirketlerden biri olan Teknik Yapı halka arz ne zaman, halka arz bilgileri neler, Teknik Yapı TEKYP kimin, inceleyelim...

Tamamlanmış pek çok projesi bulunan Teknik Yapı devam eden projelerinden bazıları; Divan Residence, Evora İzmir, Residence in Deluxia, Yücel Park, Deluxia Park Business, Deluxia Park Residence, Evora Denizli, Uplife Kadiköy şeklindedir.

Teknik Yapı Finansal Durum

Teknik Yapı taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre bazı finansal verilerin yer aldığı TEKYP finansal tablo aşağıdaki gibidir:

teknik-yapi-finansal-durum.jpgTeknik Yapı Finansal Durum ve Bilanço Özeti

Teknik Yapı Halka Arz Bilgileri

Teknik Yapı taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre 51.500.000 lot halka arz edilecektir. Ödenmiş sermayesini 130 milyon TL’den 171.500.000 TL’ye çıkarmak isteyen şirket 41.500.000 lot sermaye artırımı için halka açacak iken ortaklardan Ahmet Nazmi Durbakayım 6 milyon lot, Umut Durbakayım ise 4 milyon lot satışı gerçekleştirecektir. Teknik Yapı borsa kodu TEKYP olarak belirlenmiştir ancak onaylı izahnamede bu kod değiştirilebilir.

Tera Yatırım konsorsiyum liderliğinde gerçekleştirilecek olan halka arzın ardından Teknik Yapı halka açıklık oranı yüzde 30,03 olacaktır. Bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek olan arzda pay tahsisat oranları henüz belli değildir. Teknik Yapı halka arz taahhütleri kapsamında fiyat istikrarı bulunmamaktadır ancak 1 yıl boyunca ihraççı ve ortakların pay satmama taahhüdü bulunmaktadır.

Teknik Yapı Halka Arz Geliri Kullanım Alanları

Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre Teknik Yapı halka arz geliri kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

  • Yüzde 40 devam eden ve yeni yapılacak projeler için gerekli finansman ihtiyacı
  • Yüzde 40 kredi borcu ödemesi
  • Yüzde 20 işletme sermayesi

Teknik Yapı Halka Arz Ne Zaman?

Teknik Yapı halka arz başvurusu inceleme sürecinde olup SPK onay verdiğinde arz tarihi belli olacaktır. TEKYP halka arz tarihi belli olduğunda biz de siz Arz Takvimi okurları için buradan paylaşıyor olacağız.

Teknik Yapı Resmi Web Sitesi

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz