SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

GRNYO Neden Düşüyor, Taban Serisi Devam Edecek mi?

Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin BİST de işlem gören paylarında dün ve bugün “taban” fiyat görüldü. Peki GRNYO neden düşüyor, taban serisi devam eder mi?

Yayınlanma:
GRNYO Neden Düşüyor, Taban Serisi Devam Edecek mi?

Nisan ayına iyi başlayan ve kısa sürede 10 TL’nin altından başlattığı hareketi 15 lira seviyesine kadar taşıyan GRNYO, ardından düşüş trendine girdi. Yeni haftaya geri çekilerek başlayan Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş hissesi GRNYO; hafta başından bu yana geride kalan 3 günde de “taban” oldu. 15,12 TL’yi gördükten sonra yaptığı üst üste 3 taban ile 10,45 TL’ye gerileyen hissede yatırımcılar endişelenmeye başlamış durumda. Peki GRNYO neden düşüyor, taban serisi devam eder mi?

GRNYO Neden Düşüyor?

Bu ayın başında 10 liranın altında bulunan Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş hissesi GRNYO, finans ve bankacılık hisselerinin de yükselişe geçmesiyle hızlı bir primlenme sürecine girdi. Kısa sürede 15 TL’nin üzerini gören GRNYO, Ramazan Bayramı öncesinde gördüğü seviyenin ardından yeni haftaya iyi başlayamadı. 3 gün üst üste “taban” olan hisse kısa sürede yüzde 30’dan fazla düşüş yaşayarak 10,45 lira noktasına geri çekildi.

İLGİLİ HABER RGYAS, LILAK ve KOTON ile Borsada 2024 Yılı İçin Halka Arz Furyası Bitti mi?
Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin BİST de işlem gören paylarında dün ve bugün “taban” fiyat görüldü. Peki GRNYO neden düşüyor, taban serisi devam eder mi?

15 Nisan Pazartesi akşamı seans kapanışı ile birlikte, Borsa İstanbul Yönetimi tarafından uygulanan pay piyasasında volatilite bazlı tedbir sistemi kapsamında “kredili işlemlere” kapatılan GRNYO, 1 ay boyunca bu kapsamda işlem görecek. 16 Nisan seans açılışından, 15 Mayıs seans kapanışına kadar devam edecek bu durum, hissedeki düşüşü de derinleştiren etkenlerden.

Genellikle “kredili bakiyeleri ile” işlem yapan kurumsal yatırımcıların, hisseye gelen “kredili işlem yasağı” sonrasında yaptıkları yoğun satış; GRNYO AKD’sine de yansımış durumda. Hissedeki kurumsal yatırımcı satışının da etkisiyle düşüş trendi derinleşmiş halde.

İLGİLİ HABER Altınay Savunma Halka Arz Onaylandı! Borsaya ALTNY Hisse Geliyor!
Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin BİST de işlem gören paylarında dün ve bugün “taban” fiyat görüldü. Peki GRNYO neden düşüyor, taban serisi devam eder mi?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

GRNYO Hisse Yorum Analiz 2024: Taban Serisi Ne Zaman Sona Erecek?

Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş hissesinin paydaşları, düşüşün ne zaman sona ereceğine yönelik olarak derin bir merak içerisinde… Güncel olarak 10,45 TL ile bugünün tabanında bulunan ve tabanda on binlerce lotun satış için beklediği hissede teknik destek seviyeleri sırasıyla; 10 TL, 9 TL ve 8 TL olarak verilebilir.

GRNYO Neden Düşüyor, Taban Serisi Devam Edecek mi?

GRNYO Neden Düşüyor, Taban Serisi Devam Edecek mi?

Özellikle İsrail – Filistin savaşı ve İsrail – İran gerginliği başta olmak üzere; piyasayı etkileyen dış faktörler dikkate alınarak bu dönemde kademeli işlem açmak son derece kritik önemde. Global çapta gelebilecek olumsuz haber akışı, GRNYO özelinde ve piyasa genelinde teknik destek seviyelerin aşağı kırılmasına neden olabileceği gibi; gelebilecek olumlu haber akışı da piyasada ve hissede yönün yukarı dönmesini sağlayabilir.

GRNYO için sıralı direnç seviyeleri de 11 TL, 12 TL ve 14 TL olarak verilebilir. Şirket tarafından yapılacak KAP bildirimleri bu dönemde dikkatle takip edilmeli ve hissenin 16 Mayıs’a kadar kredili işlemlere kapalı olduğu da göz ardı edilmemelidir.

GRNYO KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz

R
Rasim Tetik 3 ay önce

Başarılı analiz için tebrikler. Dün grnyo taban iken çok korkmuştum 5 liraya kadar taban serisi yapacak diyenler vardı sosyal medyada. Ancak sizin haberi görünce biraz rahatlamıştım. Bugün de haklı çıktınız, benim de portföy düşmeyi kesti şükür.