SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Hareket Hisse HRKET Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş bu hafta BIST de işlem görmeye başlayacak. İşte, Hareket hisse HRKET borsa işlem tarihi ve diğer detaylar…

Yayınlanma:
Hareket Hisse HRKET Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu

SPK tarafından halka arzına Mayıs ayı başında onay verilen ve geçtiğimiz hafta itibari ile de talep toplayan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş’nin halka arzına 2 milyona yakın yatırımcı katıldı. Bireysel yatırımcılara maksimum 12 lot dağıtım yapılan halka arzın sonuçları dün itibariyle açıklandı. Hareket hisse HRKET borsa işlem tarihi de 23 Mayıs 2024 Perşembe günü olarak belirlendi. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım.

Hareket Hisse HRKET Borsa İşlem Tarihi: 23 Mayıs Perşembe

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş’nin borsadaki ilk işlem gününün belli olmasının ardından, yatırımcılar hissenin nasıl bir performans sergileyebileceğine odaklandı. Son dönemde gerçekleştirilen halka arzlarda katılımın en düşük olduğu hisseler arasında yer alan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş’nin global çapta bilinirliğe sahip olmasına rağmen yatırımcıların ilgi göstermemesinin “halka arz furyasında” olan sallantı nedeniyle gerçekleştiği düşünülüyor.

İLGİLİ HABER Hareket Hisse HRKET Tavan ile Borsaya Giriş Yaptı, Tavanda Kaç Lot Var?
Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş bu hafta BIST de işlem görmeye başlayacak. İşte, Hareket hisse HRKET borsa işlem tarihi ve diğer detaylar…

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

KOTON, LILAK ve RGYAS Hisse Arzları HRKET Hisse Arzında Olumsuz Etki Yaptı

Geçtiğimiz aydan bu yana halka arzı gerçekleştirilen firmalardan Lila Kağıt (LILAK hisse), Koton Mağazacılık (KOTON hisse) ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım (RGYAS hisse) paylarının borsada kısa sürede halka arz fiyatlarının altına gerilemesi, yatırımcıların halka arzlara olan ilgisini azaltmış durumda. Bu durum, Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş halka arzında net şekilde görüldü.

İLGİLİ HABER Hareket Proje HRKET Hisse Kaç Lot Verdi? HRKET Arz Sonuçları Açıklandı
Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş bu hafta BIST de işlem görmeye başlayacak. İşte, Hareket hisse HRKET borsa işlem tarihi ve diğer detaylar…

Özellikle bireysel yatırımcıların genel olarak şirketlerin sektörlerini ve arz büyüklüklerini araştırmadan halka arzlara girdiği de bu noktada netleşmiş oldu. Zira, Türkiye’nin alanında lider, Avrupa’nın 4. ve dünyanın da 17. büyük firması olan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş halka arzına olan ilginin son dönemlerin “en düşüğü” olarak gerçekleşmesi, yatırımcıların şirket hakkında bilgi sahibi olmadığı ve herhangi bir araştırmaya girişmediği anlamına geliyor.

Hareket Hisse HRKET Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu

Hareket Hisse HRKET Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu

Üstelik, yukarıda bahsedilen; LILAK, KOTON ve RGYAS halka arzlarının büyüklükleri HRKET halka arzının 2 katından fazla iken, o arzlara katılımın HRKET’e nazaran daha fazla olması da yatırımcıların bu noktadaki bilincinin henüz olgunlaşmadığı şeklinde yorumlandı.

HRKET Hisse Tavan Serisi Yapabilir mi?

Hareket hisse de bireysel yatırımcılara kişi başına maksimum 12 lot (840 TL’lik) hisse düştü. Bu durum, hissenin borsadaki performansını “kötü etkileyebilir mi” sorusu yatırımcıların aklına getirdi. HRKET hisse de uzun bir tavan serisi (8-10 tavan) görmeyi uman yatırımcılar için bu durumun gerçekleşip gerçekleşemeyeceğini söylemek elbette şimdiden mümkün değil. Ancak, Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş’nin alanında güçlü ve yatırım yapılmaya değer bir firma olduğu finansal verilerine de yansımış durumda.

HRKET KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz