SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Hun Yenilenebilir Enerji Bedelli Sermaye Artırımı Onaylandı! HUNER Hisse Ne Zaman Bölünecek?

SPK’nın yeni bülteninde Hun Yenilenebilir Enerji bedelli sermaye artırımı onayı geldi. Peki HUNER hisse ne zaman bölünecek; işte detaylar…

Yayınlanma:
Hun Yenilenebilir Enerji Bedelli Sermaye Artırımı Onaylandı! HUNER Hisse Ne Zaman Bölünecek?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Mayıs ayındaki ilk haftalık bülteni dün akşam (2 Mayıs Perşembe) itibariyle yayımlandı. Söz konusu bültenden 2 şirketin halka arzına ve 2 şirketin de sermaye artırımına onay çıktı. Sermaye artırımı onayı bekleyen şirketlerden biri olan Hun Yenilenebilir Enerji ile Pegasus Hava Taşımacılığı için SPK “olur” verdi. Hun Yenilenebilir Enerji bedelli sermaye artırımı detaylarına; HUNER hisse ne zaman ve kaç TL’den bölünecek gibi soruların cevaplarına Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

Hun Yenilenebilir Enerji Bedelli Sermaye Artırımı Onaylandı – 3 Mayıs 2024

Dün akşam yayımlanan SPK bülteni ile Hun Yenilenebilir Enerji Üretim AŞ’nin bedelli sermaye artırımı onaylandı. Şirketin hali hazırda 580 milyon TL düzeyinde bulunan ödenmiş sermayesi, 420 milyon lira artırılarak 1 milyar TL seviyesine çıkarılacak. Halka arz yöntemi ile gerçekleştirilecek bedelli sermaye artırımına katılacak yatırımcılar yeni HUNER paylarına sahip olabilecekler.

HUNER Hisse Kaça Bölünecek, Yeni HUNER Payları Ne Zaman Verilecek?

HUNER’in yüzde 72,41’lik bedelli sermaye artışına katılan yatırımcılar, lot başına 0,73 TL ödeme yaparak yeni lotlarına kavuşabilecek. Elinde bulundurduğu lot adedi kadar rüçhan hakkına sahip olacak HUNER yatırımcıları söz konusu haklarını kullanmazsa, kalan lotlar borsada diğer yatırımcılara satılacak. Portföyünde HUNER hisse bulunan ve bedelli sermaye artırımına katılmak istemeyen yatırımcılar ilgili rüçhan haklarını satabilecek.

HUNER hissedeki yaklaşık yüzde 73’lük bölünme sonrasında örneğin, elinde 3850 lot HUNER hisse bulunan yatırımcı bedelli sermaye artırımına katılırsa yaklaşık 2810 lot daha alacak ve toplamda 6660 lota ulaşacak.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

HUNER hisse bedelli sermaye artırımının ne zaman gerçekleşeceği ve hissenin kaç lira seviyesinden bölüneceği ise henüz netleşmiş değil. Hun Yenilenebilir Enerji Üretim AŞ’nin bedelli sermaye işlemlerini tamamlamasının ardından söz konusu bölünme Mayıs ayı içerisinde ya da Haziran ayında yapılabilir. Bu konuda resmi tarih daha sonra şirket tarafından kamuoyuna deklare edilecektir.

Hun Yenilenebilir Enerji Bedelli Sermaye Artırımı Onaylandı! HUNER Hisse Ne Zaman Bölünecek?

Hun Yenilenebilir Enerji Bedelli Sermaye Artırımı Onaylandı! HUNER Hisse Ne Zaman Bölünecek?

HUNER Hisse Yorum Analiz 2024

Bedelli sermaye artırım başvurusu SPK tarafından onaylanan Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş’nin Borsa İstanbul’da HUNER kodu ile işlem gören payları bugüne (3 Mayıs 2024) düşüşle başladı. HUNER hisse günlük bazda yüzde 5’i aşan kayıpla 7 liranın altına kadar geri çekildi. Ardından gelen tepki alımlarıyla yeniden 7 lira seviyesine doğru hareketlendi.

2022 yılında halka arzı gerçekleştirilen ve ardından önemli seviyede primlenen HUNER hisse için haftalık sıralı teknik destek seviyeleri güncel olarak; 6,5 TL, 6 TL ve 5,5 TL olarak verilebilir. Ancak bölünme sonrasında bahse konu rakamların farklılık arz edeceği de unutulmamalıdır.

HUNER KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz