SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Kadınlara omurga sağlığı eğitimi

Güncelleme: 19:44 - 07.12.2023
Kadınlara omurga sağlığı eğitimi

Odunpazarı Belediyesi, Büyükdere Halk Merkezi’nde kadınlara, fizyoterapist Selin Karaca tarafından “Omurga Sağlığı Eğitimi” verildi. Büyükdere Halk Merkezinde gerçekleşen atölyelere ve spor grubuna katılan kadınların yer aldığı eğitim boyunca Karaca, kadınlara omurga sağlığı; bel, boyun, sırt ağrıları; doğru postür, doğru bilinen yanlışlar, egzersizin önemi hakkında bilgi verdi. Özgüven artması, yaralanmaların önlenmesi, yorgunluğun gecikmesi, akciğerlere giden havanın fazlalaşması, ağrılı sağlık sorunlarının önlenmesi için doğru duruşun çok önemli olduğunu söyleyen Karaca, boyun, sırt ve bel ağrılarının nedenleri konusunda da bilgi verdi. Karaca, boyun, sırt ve bel ağrıları hakkında çözüm önerilerinde de bulundu. Karaca, “Omurga sağlığı, mutlu bir yaşamın en temel özelliğidir. Çoğu zaman küçük değişiklikler, bizleri büyük omurga sorunlarından korur” dedi.

Omurga Sağlığı Eğitiminin ara tatilden sonra ortopedik protez ve ortez teknikeri eşliğinde tekrar gerçekleşeceğini belirten yetkililer, halk sağlığı ile ilgili benzer eğitimlerin halk merkezlerinde  devam edeceğini ifade etti.

Eğitime katılan kadınlar ise kendileri için bu eğitimleri düzenleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a ve Büyükdere Halk Merkezi çalışanlarına teşekkür etti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz