SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Koray Holding Halka Arz Ne Zaman? Koray Holding Kimin ve Ne İş Yapar?

Halka arz olma yolunda işlemlere başlayan şirketlerden biri olan Koray Holding halka arz ne zaman? Koray Holding kimin ve ne iş yapar, inceleyelim...

Yayınlanma:
Koray Holding Halka Arz Ne Zaman? Koray Holding Kimin ve Ne İş Yapar?

1956 yılında temelleri atılan ve kurulduğu günden bugüne dek özverili çalışmalarıyla Türkiye’nin dev kuruluşlarından biri haline gelen Koray Holding A.Ş ya da bir diğer adı ile Koray Şirketler Grubu, halka arz olmaya hazırlanıyor. Halka arz sürecini, kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve şirketin esas sözleşmesinin halka arza uygun haline getirilebilmesi için gerekli başvuruların yapılmasıyla başlatan şirket hakkında merak edilenleri siz Halka Arz Takvimi okurları için içeriğimizde derledik. Bu kapsamda Koray Holding halka arz ne zaman, kimin, ortaklık yapısı nasıl, ne iş yapar ve benzeri gibi soruları cevaplarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Koray Holding Halka Arz Ne Zaman?

Koray Holding A.Ş halka arz sürecinin başlamasıyla ilgili bildiriyi, şirketin borsada işlem gören iştiraklerinden Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş (HUNER) KAP’ta yayımladı. Şirketin yüzde 35,24 oranında pay sahibi olduğu Hun Yenilenebilir Enerji KAP bildirimi ile Koray Holding’in paylarının borsada işlem görebilmesi için halka arz edilmesi amacı ile gerekli işlemlerin yapılmasına karar verildiğini deklare etmiştir.

İLGİLİ HABER Anadolu Sigorta Hissesi ANSGR Hedef Fiyat 2024 Tahminleri
Halka arz olma yolunda işlemlere başlayan şirketlerden biri olan Koray Holding halka arz ne zaman? Koray Holding kimin ve ne iş yapar, inceleyelim...

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Bu amaç doğrultusunda kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve Koray Holding esas sözleşmesinde, ilgili kanun ve mevzuat gereğince gerekli deşikliklerin yapılması amacıyla SPK’ya başvurulduğu belirtilmiştir. Bahse konu başvuru 2023 Ekim ayında gerçekleşmiş olup, şirketin arzı ile ilgili yeni bir açıklama gelmemiştir. Koray Holding halka arzına ilişkin KAP’a yapılacak olan bildirimleri biz de buradan sizlerle paylaşıyor olacağız.

İLGİLİ HABER 2024’ün İlk Bülteninde de Yeni Halka Arz Onayı Çıkmadı – 10 Ocak 2024
Halka arz olma yolunda işlemlere başlayan şirketlerden biri olan Koray Holding halka arz ne zaman? Koray Holding kimin ve ne iş yapar, inceleyelim...

Koray Holding Kimin ve Ne Zaman Kuruldu?

Koray Holding Ayduk Koray tarafından Ankara merkezli olarak kurulmuştur. Kurulduktan sonra hızla büyümeye devam eden şirketin çatısı altında bugün pek çok şirket bulunmakta ve 5000’i aşkın kişiye istihdam sağlamaktadır.

Koray Holding Kimin ve Ne Zaman Kuruldu?

Koray Holding Kimin ve Ne Zaman Kuruldu?

Koray Holding borsada işlem gören Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş’nin yüzde 35,24’lük payına ve yine borsada işlem gören Kartal Yenilenebilir Enerji A.Ş’nin yüzde 30,91 payına sahiptir.

Koray Holding Ne İş Yapar?

Koray Holding 6 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir. Bunlar; inşaat, yurt ve konaklama hizmetleri, gayrimenkul sektörü, yenilenebilir enerji üretimi, tarım ve balıkçılık şeklindedir. Şirket hem yurt içinde hem de yurt dışında önemli projelere imza atmıştır. İnşaat alanındaki başarısı yadsınamaz olan şirketin yurt içi projelerinin yanı sıra; Azerbaycan, Ürdün, Rusya ve Suudi Arabistan’da da prestijli projeleri bulunmaktadır.

1956 yılında bir inşaat şirketi ile başlayıp holding olma yolunda ilerlerken bu sektördeki lider kuruluşlardan biri haline gelen Koray Holding yenilenebilir enerji üretimi alanında da büyük işler başarmıştır. Bu kapsamda yurt içi ve yurt dışında enerji üretim tesisleri bulunan şirketin ülkemizde ve Ukrayna’da toplam 107,13 MWp kurulu güce sahiptir. Bunların yanı sıra 10,5 MW kurulu gücünde biyokütle enerji santrali bulunan şirket, enerji alanındaki yatırımlarına 38,14 MW gücünde hidroelektrik santrali ortaklığını da eklemiştir.

Koray Grup Website

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz