SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Lilak ve Koton Hisse Düşmeye Devam Ediyor, Ne Zaman Toparlanacaklar?

Lila Kağıt ve Koton Mağazacılık payları Lilak ve Koton hisse düşmeye devam ediyor. Peki düşüş ne zaman duracak ve toparlanma başlayacak?

Yayınlanma:
Lilak ve Koton Hisse Düşmeye Devam Ediyor, Ne Zaman Toparlanacaklar?

Mayıs ayının ilk haftasında talep toplayan ve ardından geçtiğimiz hafta itibariyle işlem görmeye başlayan Lilak ve Koton hisse, birer gün arayla Borsa İstanbul macerasına atılmışlardı. Borsada ilk işlem gününü her 2 hisse de tavanda kapatsa da, ardından gelen satış dalgası ile derin bir düşüşün içerisine girdiler ve halka arz fiyatının altına kadar geri çekildiler. Yeni haftada da düşmeye devam eden Lilak ve Koton hisse ne zaman toparlanacak serzenişleri bireysel yatırımcılardan gelirken, payların tahtalarındaki son duruma Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Lilak ve Koton Hisse Düşmeye Devam Ediyor, Ne Zaman Toparlanacaklar?

Lila Kağıt ve Koton Mağazacılık payları Lilak ve Koton hisse dünü taban fiyattan tamamlamışlardı. Bugün seans öncesindeki teorik eşleşme seansında da tabanda görünen 2 hisse, açılışı yüzde 5-6 civarında “kırmızı” ile yaptılar. Ardından düşüşlerini derinleştiren iki hisse de bir kez daha tabana yönelseler de henüz taban olmuş değiller.

İLGİLİ HABER KOTON Hisse Gelecek Hafta Düşer mi, Yükselir mi 2024?
Lila Kağıt ve Koton Mağazacılık payları Lilak ve Koton hisse düşmeye devam ediyor. Peki düşüş ne zaman duracak ve toparlanma başlayacak?

An itibariyle KOTON payları 28,5 lira civarından ve LILAK payları da 33,5 lira civarlarından işlem görmekte. Her 2 hissenin günlük düşüşü yüzde 5 seviyesinde (öğleden sonra itibariyle) bulunmakta. Halka arz fiyatının altında işlem görmekte olan 2 hisse de, nispeten büyük tahtalarındaki satışların yoğunluğu sebebiyle düşüş trendini sonlandırmakta zorluk çekiyor.

120 milyon lotu halka arz edilen Lilak hisse ve 136,6 milyon lotu halka arz edilen Koton hisse de tahtaların hakim ortağının hali hazırda bireysel yatırımcıdan müteşekkil olması, düşüşlerin pey der pey gelen satışlarla sürmesine neden oluyor. Hali hazırda 4 milyar TL civarında tahta büyüklükleri olan şirketlerin paylarının toparlanmasını bekleyen geniş bir yatırımcı kitlesi de bulunmakta.

İLGİLİ HABER RGYAS, LILAK ve KOTON ile Borsada 2024 Yılı İçin Halka Arz Furyası Bitti mi?
Lila Kağıt ve Koton Mağazacılık payları Lilak ve Koton hisse düşmeye devam ediyor. Peki düşüş ne zaman duracak ve toparlanma başlayacak?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Bugün, Borsa İstanbul’da en yüksek hacim gören hisseler arasında kendisine yer bulan 2 hisseden KOTON paylarının anlık hacmi 1,5 milyar TL seviyesine yaklaşmış durumda. Lilak hissede ki hacim rakamı da 1 milyar lira düzeyini geride bıraktı. Söz konusu rakamların gün sonuna kadar daha da artması bekleniyor.

Borsadaki ilk birkaç gün içerisinde son derece volatil hareket eden LILAK ve KOTON paylarının bu hafta içerisinde yavaş yavaş denge bulması ve ardından da ilerleyen dönemde toparlanmaya başlaması umuluyor. Söz konusu süreci sıkıntılı geçirmemek adına bireysel yatırımcıların kademli işlemlere özen göstermesi, kredi ve borçla işlem açmayarak riskini kontrol altında tutması kendisi adına kritik önemde görülüyor.

LILAK KAPKOTON KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz