SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Oğuzhan Şahinkaya GUBRF Hissesi Sattı – 8 Ocak 2024

Son haftaların en çok gündemde olan hissesi GUBRF’den bugün yeni bir KAP Bildirimi geldi. Bildirime göre; Oğuzhan Şahinkaya GUBRF hissesi sattı, işte detaylar…

Yayınlanma:
Oğuzhan Şahinkaya GUBRF Hissesi Sattı – 8 Ocak 2024

Gübretaş’da Aralık ayının 2nci yarısından bu yana yaşanan gelişmeler, hem şirket paylarını hem de Borsa İstanbul’da pek çok hisseyi etkiliyor. GUBRF’nin BIST 30 hissesi olması nedeniyle, endeks de şirketteki ve hissedeki gelişmelerden etkileniyor. Firmadan gelen son açıklama, şirketin ortaklarından olan “Oğuzhan Şahinkaya GUBRF hissesi sattı” yönünde oldu. 6 milyon lottan fazla hisse satan ünlü ismin kaç TL ortalama ile satış yaptığı ise açıklanmadı.

Oğuzhan Şahinkaya GUBRF Hissesi Sattı, Yatırımcı Şaşkın!

Uzun yıllardır elinde Gübretaş hissesi tutmakta olan ve ana ortaklık haricinde şirketin en büyük paydaşı konumunda bulunan Oğuzhan Şahinkaya, elinde bulundurduğu 22,6 milyon lot GUBRF hissesinden 6,2 milyon lotunu sattı. KAP’a yapılan bildirime göre ünlü iş adamının elinde hali hazırda 16,4 milyon lot GUBRF payı kaldı.

İLGİLİ HABER Gübretaş Hissesi GUBRF 10. Günde Tabandan Kalktı
Son haftaların en çok gündemde olan hissesi GUBRF’den bugün yeni bir KAP Bildirimi geldi. Bildirime göre; Oğuzhan Şahinkaya GUBRF hissesi sattı, işte detaylar…

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Gübre Fabrikaları T.A.Ş’nin toplamda yüzde 6,77’sine sahip olan Oğuzhan Şahinkaya’nın şirketteki ortaklığının oranı, yaptığı satışın ardından yüzde 4,91 noktasına düştü. Oğuzhan Şahinkaya’nın elden çıkardığı 6 milyon lottan fazla payı ne zaman sattığı ve kaç TL ortalama ile payların satışını yaptığı ise söz konusu açıklamada belirtilmedi.

İLGİLİ HABER GUBRF Yönetimi 7. Tabandan Sonra Basın Açıklaması Yaptı!
Son haftaların en çok gündemde olan hissesi GUBRF’den bugün yeni bir KAP Bildirimi geldi. Bildirime göre; Oğuzhan Şahinkaya GUBRF hissesi sattı, işte detaylar…

Şirket Geri Alım Yapsın, Uzun Vadede Tutmaya Devam Edeceğim Demişti

Hatırlanacağı üzere Gübretaş’ın 2023 yılı Haziran ayında yaptığı bedelsiz sermaye artışı SPK tarafından reddedilmiş ve şirket payları bu haberin açıklanması ile Aralık 2023 de önemli bir kayıp yaşamıştı. Üst üste 9 kez taban yapan şirket payları hakkında Bloomberg’e beyanatta bulunan Oğuzhan Şahinkaya, şirketin geri alım yapması gerektiğini ifade etmişti.

Oğuzhan Şahinkaya GUBRF Hissesi Sattı

Oğuzhan Şahinkaya GUBRF Hissesi Sattı

Kendisinin uzun vade olarak paylarını tutmaya devam edeceğini belirten Şahinkaya, söz konusu fiyat seviyesini ise “aptalca” şeklinde nitelendirmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sürece müdahale etmeye çağıran Şahinkaya’nın, bu açıklamalarından sonra hissede satış yapması, GUBRF’nin yatırımcılarını şaşırttı.

Oğuzhan Şahinkaya’nın satışı ne zaman yaptığı ve hangi fiyatlardan satış gerçekleştirdiği ise merak konusu oldu. Bunun yanı sıra, satılan 6 milyon lottan fazla payın borsada mı satıldığı yoksa özel emirle farklı bir yatırımcıya toplu olarak mı satıldığı da açıklanmadı. Yatırımcılar ve kamuoyu, bu konuda daha detaylı açıklama bekliyor.

GUBRF Ne Durumda, 2024 Yılında Toparlanır Mı?

8 Ocak Pazartesi günü itibariyle GUBRF payları 150 TL civarından işlem görmeye devam etmekte. Yakın geçmişte 400 lira seviyesini gören hissenin 9 kez üst üste taban yapmasının ardından gerilediği düzey, yatırımcılarını endişelendiriyor. Bununla birlikte, şirket paylarının orta ve uzun vadede bu seviyelerde kalmayacağı ve 2024 yılının ilerleyen aylarında toparlanacağı ön görülüyor.

GUBRF KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz