SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

OZYSR Tavan Bozdu Devre Kesti, Eksiye Düşüp Toparladı

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hissesi OZYSR borsada 4. İşlem gününde ilk kez tavan bozdu. OZYSR tavan bozdu ve ardından devre kesti, eksiye düşse de toparlandı.

Yayınlanma:
OZYSR Tavan Bozdu Devre Kesti, Eksiye Düşüp Toparladı

Halka arz edilen yeni şirketlerden biri konumunda bulunan Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hissesi OZYSR, geçtiğimiz hafta itibariyle BİST de işlem görmeye başlamıştı. İlk 3 işlem gününü tavan açıp tavan kapatan OZYSR payları, yeni haftanın ilk işlem gününde tavan bozarak haftaya giriş yaptı. OZYSR tavan bozdu ve ardından devre kesti ancak, eksiye düşse de hisse toparlanmasını bildi. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

OZYSR Tavan Bozdu Devre Kesti, Eksiye Düşüp Toparladı

Lot başına 28 liradan halka arz edilen Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hissesi OZYSR, Mayıs ayının son haftasında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı. Geçtiğimiz hafta, 3 işlem gününü de tavan açıp tavan kapatan OZYSR hisse, haftayı ve Mayıs ayını 37,26 TL’den tamamlamıştı. Haziran ayının ilk işlem gününün teorik eşleşme seansından itibaren hissede büyük volatilite yaşanmaya başladı.

İLGİLİ HABER OZYSR Hisse Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu! OZYSR Tavan Serisi Yapar mı?
Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hissesi OZYSR borsada 4. İşlem gününde ilk kez tavan bozdu. OZYSR tavan bozdu ve ardından devre kesti, eksiye düşse de toparlandı.

Saat 9.40 itibariyle başlayan teorik eşleşme seansında günün tavan fiyatı olan 40,98 TL noktasında görünen OZYSR hisse, saatler ilerledikçe düşüşe geçti. Seans açılışı öncesinde günün taban noktası olan 33,54 lirada görünen OZYSR payları buna rağmen açılışı tavandan (40,98 TL) yaptı. Seans açılışının ardından, saniyeler içerisinde gelen yoğun satışlarla devre kesen OZYSR, 15 dakikalık devre kesicinin ardından da düşmeye devam etti.

OZYSR paylarındaki düşüşün sürmesi ile saat 10.20 dolaylarında hissede bir kez daha devre kesici çalıştı. Bu devre kesicinin ardından “kırmızı” açılış yapan ve sonrasında 34,62 TL noktasına kadar geri çekilen hisse de bu noktadan tepki alımları görüldü. Toparlanan ve yeninden “artıya” geçen hissede yoğun hacim ve “trade” işleminin gerçekleştiği gözlendi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Arsa Tahsis KAP Bildirimi Geldi

Özyaşar Tel hissesi borsa macerasına devam ederken, şirket de çalışmalarını sürdürüyor. Bugün saat 11 dolaylarında gelen haberle, firmanın “artan talepleri karşılamak adına” yatırımlarını sürdürdüğü ve bu kapsamda; “Kadirli Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 77.500 m2 büyüklüğünde sanayi alanı için, ön tahsis sözleşmesi düzenlendiği” kaydedildi.

OZYSR Tavan Bozdu Devre Kesti, Eksiye Düşüp Toparladı

OZYSR Tavan Bozdu Devre Kesti, Eksiye Düşüp Toparladı

OZSYR Hisse Fiyat İstikrarı Var Mı, Halka Arz Fiyatının Altına Düşer mi?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hissesi OZYSR paylarındaki düşüş, hissenin ortaklarında “acaba halka arz fiyatının altına iner mi” endişesi doğurdu. Zira, son dönemde halka arz edilen; KOTON hisse, RGYAS hisse ve LILAK hisse gibi paylar, kısa sürede halka arz fiyatlarının altına inmişti. Bu noktada, araştırılan bir diğer konu ise OZYSR halka arzında fiyat istikrarı uygulanıp uygulanmayacağı oldu…

Onaylı izahnamesinde 30 gün boyunca sınırlı fiyat istikrarı uygulanacağı bilgisi yar alan OZYSR hisse için sert bir geri çekilme hareketi ile halka arz fiyatının altının görülmesi beklenmiyor. Zira, hissenin güncel tahta değeri 1 milyar lira civarında bulunuyor. BIST de çok derin bir düzeltme yaşanmazsa, OZYSR payları için de halka arz fiyatı altında orta ve uzun vade için bir fiyatlama yaşanmasının muhtemel olmadığı değerlendiriliyor. Bununla birlikte, arz sonrasında 4 kez üst üste tavan yapan hissedeki düzeltme sürecinin de sürpriz olmadığı kaydediliyor.

OZYSR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz