SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

OZYSR Hisse Taban Oldu, Neden Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Var?

Özyasar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş payları bugün borsada “satıcılı” seyirde. OZYSR hisse taban oldu, neden satılmıyor, tabanda kaç lot var?

Yayınlanma:
OZYSR Hisse Taban Oldu, Neden Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Var?

Borsa İstanbul’da halka arzı gerçekleştirilen son şirketlerden biri konumunda bulunan Özyasar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş’nin hisseleri BIST de bugün olumlu bir gün geçirmiyor. Satıcıların ağırlıkta olduğu tahta, seans açılışının akabinde 2 kez devre kesti. 15’er dakikalık devre kesiciler de hissedeki düşüşü durduramayınca, günün taban seviyesi olan 30,16 TL’ye kadar geri çekilme yaşandı. Hali hazırda OZYSR hisse taban seviyeden işlem görmeyi sürdürüyor. Dolayısıyla, yatırımcıların OZYSR neden satılmıyor, tabanda kaç lot bekliyor gibi soruları da çoğalmış durumda. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

OZYSR Hisse Taban Oldu, Neden Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Var?

Mayıs ayında halka arzı gerçekleştirilen ve lot başına 28 TL’den satışı yapılan OZYSR payları, BIST de işlem görmeye başladıktan sonra gerçekleştirdiği tavan serisi ile 40 liranın üzerini görmüştü. OZYSR en yüksek gördüğü nokta hali hazırda 40,98 TL olarak kayıtlarda yer alıyor. Bu seviyeden geri çekilmeye başlayan OZYSR da düzeltme süreci bugün de devam ediyor.

Bu haftanın ilk işlem gününde (3 Haziran Pazartesi) sabah saatlerinde zirvesini gören ve bu noktadan düşmeye başlayan OZYSR, 3 işlem gününde yaklaşık yüzde 25 değer kaybetti. Hafta ortasında seans açılışında toparlanma izlenimi oluşturan Özyaşar hisse, ardından gelen sert satışlarla 2 kez devre kesti ama devre kesicilerle de tutunmayı başaramadı. Bugünün taban seviyesi olan 30,16 liraya kadar geri çekilen hisse de tabanda satıcı birikmeye başladı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Taban olan OZYSR paylarında tabanda an itibariyle 1 milyon lottan fazla hisse bekliyor. Hisseyi Pazartesi günü alan kurumsal yatırımcıların bugün satış yaptığı ve bu satışın da piyasa tarafından karşılanamadığı “AKD analizi” kapsamında söylenebilir. Bu durum, özellikle sosyal mecralarda pek çok yatırımcının “OZYSR hisse neden satılmıyor” serzenişlerine neden oluyor. Bilindiği üzere, tabanda satış için bekleyen lotlar olduğu durumda, verilen emirler ancak sıraya girebilir. İlgili lotların satılabilmesi için:

  • Tabandaki lotların tamamına alıcı gelmesi
  • Tabandaki lotları satış için emir verenlerin silmesi

İhtimallerinden en az birinin gerçekleşmesi gerekmektedir. Kısaca, tabandaki lotların satılamama sebebi, “alıcıdan çok satıcı olmasıdır” diyebiliriz.

OZYSR Hisse Taban Oldu, Neden Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Var?

OZYSR Hisse Taban Oldu, Neden Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Var?

Yarın Satabilir miyim, Tabandaki Hisse Nasıl Satılır?

Bireysel yatırımcılardan gelen bir diğer soru ise tabandaki hissenin nasıl satılabileceği ve ertesi gün elden çıkarılıp çıkarılamayacağı yönünde oluyor. İlgili işlem gününde, tabanda sıra beklemekten başka satış yöntemi olmayan hisseler için ertesi gün satmayı denemek de mümkündür. Bunun için, seans kapanışının ardından saat 18.10’dan itibaren ertesi gün için satış emri girilebilir. Yatırımcı, söz konusu hisseyi “mutlaka ve hangi fiyattan olursa olsun” elden çıkarmak istiyorsa; “serbest fiyata” ya da “ertesi günün taban fiyatına” satış emri girebilir. Bu durumda, ertesi gün seans açılışında yeterli alıcı var ise, hissenin satışı “eşleştiği fiyattan” gerçekleşecektir.

OZYSR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz