SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Reeder Hisse REEDR Tavan Sonrası Neden Düşüyor 2024?

Son işlem gününü tavanda ciddi sayıda alıcı ile kapatan Reeder hisse REEDR tavan sonrası bugün düşüyor. Reedr hisse düşüşü ne zaman biter; işte detaylar…

Güncelleme: 16:31 - 24.04.2024
Reeder Hisse REEDR Tavan Sonrası Neden Düşüyor 2024?

Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. hissesi REEDR bir süredir ciddi bir düzeltme trendi içerisinde yer alıyor. Pey der pey geri çekilen hisse 45 TL’nin altına kadar geri çekildikten sonra bu haftanın ilk işlem gününde tavan olmuştu. Gün sonu itibariyle tavanında yaklaşık 6 milyon lot dolayında alım emri bulunan Reeder payları bugüne ise düşüşle “merhaba” dedi. Bu durum, hissenin yatırımcılarında şaşkınlık yarattı. Reeder hisse REEDR tavan sonrası bugün neden düşüyor, ne zaman toparlanacak; Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım…

Reeder Hisse REEDR Tavan Sonrası Neden Düşüyor 2024?

Geçtiğimiz yıl halka arz edilen ve 2023’ün flaş halka arzlarından biri konumunda bulunan Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin payları 30 TL seviyesinin altında işlem görmekte iken gelen “yerli elektrikli araç üretimi” KAP haberi sonrasında hareketlenerek 80 TL düzeyine kadar tırmanmıştı. Hali hazırda Reedr hisse en yüksek 79,5 TL seviyesine görmüş durumda.

Söz konusu seviyeden girdiği düzeltme süreci ile 43 TL’nin altına kadar geri çekilen REEDR payları, 22 Nisan Pazartesi günü “tavan” olmuş ve günü de tavan fiyattan kapatmıştı. Bu durum şirketin yatırımcılarını sevindirirken, firmanın BİST de işlem gören payları bugün (24 Nisan Çarşamba) geri çekilmeye başladı (23 Nisan Salı günü resmi tatil nedeniyle borsa kapalıydı).

Pazartesi günü Reedr tahtasında alım tarafında olan ve hisseye tavan yaptıran kurumsal yatırımcıların, bugün tahtada “kar alma” yönünde hareket ettikleri görüldü. Bu doğrultuda Reedr hisse 46 TL’nin altına kadar geri çekildi. Yarın gerçekleştirilecek Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısı öncesinde yatırımcıların “risk azaltma” gayretleri de bu noktada belirleyici etkenlerden biri konumunda olduğu söylenebilir.

Reeder Hisse REEDR Tavan Sonrası Neden Düşüyor 2024?

Reeder Hisse REEDR Tavan Sonrası Neden Düşüyor 2024?

Bununla birlikte, TCMB’nin yarın faiz kararında “pas geçmesinin” beklendiği aşikar. Bu nedenle, kurumsal yatırımcıların yaptığı satışın, hisse üzerinde baskı oluşturma amacı güttüğü de düşünülmekte. Reeder Teknoloji hissesi paylarının haftalık teknik destek seviyeleri incelendiğinde; 43 TL, 41 TL ve 39 TL düzeyleri ön plana çıkmakta. Reedr için direnç seviyeleri ise 50 TL, 55 TL ve 60 TL olarak ifade edilebilir.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Reeder Teknoloji Bilançosu Bekleniyor

Yerli elektrikli araç üreteceğini duyuran ve ardından kamuoyunda uzun süre gündemde kalan Reeder Teknoloji’nin 2023 yılına dair son çeyrek bilançosu henüz açıklanmadı. Söz konusu bilançoda gelecek rakamlar ve ortaya çıkacak finansal tablo da hissenin yönünü tayin edecek önemli unsurlardan olacak. Halka arz taahhütlerinde, belirttiği FAVÖK’ü tutturamaması durumunda yatırımcılarına ek hisse dağıtacağını ilan eden Reeder Teknoloji’nin bilançosunun olumlu gelmesi beklentiler dahilinde.

REEDR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz