SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Reeder Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Borsa İstanbul’da Reedr kodu ile işlem gören paylarında düşüş yaşanıyor. Peki Reeder neden düşüyor, ne zaman yükselir?

Güncelleme: 14:51 - 12.03.2024
Reeder Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

Geçtiğimiz yıl halka arz edilen ve yatırımcılardan yoğun talep gören Reeder Teknoloji, son dönemde önemli gelişmeler ile gündeme geldi. Yerli elektrikli araç üreteceğini Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden kamuoyu ile paylaşan Reeder Teknoloji’nin payları, bu haberin ardından Borsa İstanbul’da önemli seviyede primlenmişti. Bu haberin akabinde bir de Reecoin isimli dijital para çıkaracağını belirten firmanın paylarına olan rağbet artmıştı. Bu gelişmelerin ardından hisse fiyatı 79,5 liraya kadar yükselen Reedr, bu noktadan düzeltmeye girdi. Reeder neden düşüyor, ne zaman yükselir; daha yakından irdeleyelim…

Reeder Neden Düşüyor?

Eylül 2023 itibariyle 9,30 liradan halka arz edilen ve ardından tavan serisi ile BIST macerasına başlayan Reeder Teknoloji’nin Reedr kodlu payları 31 lirada zirve yaptıktan sonra geri çekilmişti. Düzeltme sürecinin ardından yukarıda bahsettiğimiz önemli haberlerle hisse kısa sürede önemli bir ralliye kalktı. Önce 40 lira ve ardından da 50 lira sınırını aşan Reedr payları; yeni maliyetlenmeler ile 60 TL ve 70 TL sınırını da geçti.

80 TL de önemli bir direnç seviyesi ile karşılaşan Reedr payları, bu noktadan geri dönerek düzeltme sürecine girdi. Aynı dönemde BIST 100 endeksinin de 940 direncini aşamayarak düzeltmeye girmesi, Reedr hissesindeki düşüşü derinleştirdi. Önce 70 liranın ve ardından da 60 liranın altına kadar sarkan pay fiyatı güncel olarak 58 TL civarından işlem görüyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Reedr Ne Zaman Yükselir?

Reedr’daki düzeltme sürecinin ardından, yatırımcılar hissenin ne zaman yükselişe geçeceğini merak ediyor. Elbette bunun için net tarih vermek mümkün değil; ancak şirketin olumlu beklentilerinin devam ettiğini ve bu kapsamda pey der pey toparlanma yaşanabileceğini söylemek mümkün. Söz konusu beklentiler:

  • Elektrikli yerli araç ile ilgili olumlu gelişmeler
  • Reecoin ile ilgili olumlu gelişmeler
  • Şirket tarafından alınacak yeni iş ve ihaleler ile ilgili gelişmeler
  • Açıklanacak bilançonun beklenti üzeri gelmesi
Reeder Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

Reeder Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

Tüm bunların yanı sıra, BIST 100 endeksinin de satıcılı bir döneme girmemesi ve hissedeki toparlanmayı destekleyecek bir noktada bulunmasının önem arz ettiği gözden kaçırılmamalıdır.

Reedr Hisse Yorum Analiz: Reeder Teknik Destek ve Direnç Seviyeleri!

Temeli sağlam ve vizyonu güçlü şirketlerden biri olan Reeder Teknoloji paylarının teknik destek seviyeleri olarak 55 lira ve 50 TL noktalarını belirtebiliriz. Direnç olarak hissenin önündeki ilk rakam 62,5 lira seviyeleri. Bunun üzerinde 69 TL ve 76 TL dirençleri oluştuğunu da belirtebiliriz.

REEDER KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz

B
Borsa morsa 1 ay önce

Elektrikli otonun başindaki kişi ola Önder yol istifa etti. Ayrıca hangi altyapi ile Samsun da otomobil üretebilir? Yatirimcilarin dikkat etmesi gerekir