SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Reysaş Lojistik Hissesi RYSAS Bedava Lot Dağıtacak! RYSAS Hisse Bedelsiz Ne Zaman 2024?

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş, bedelsiz sermaye artışı kararını duyurdu. Reysaş Lojistik RYSAS hisse ne zaman bölünecek; işte detaylar…

Yayınlanma:
Reysaş Lojistik Hissesi RYSAS Bedava Lot Dağıtacak! RYSAS Hisse Bedelsiz Ne Zaman 2024?

Ulaştırma, lojistik, depolama ve taşımacılık sektörlerinde faaliyet gösteren Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş’nin Yönetim Kurulu tarafından alınan karar, yatırımcılarını memnun etti. Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan duyuruya göre firma yüzde 300 oranında bedelsiz sermaye artışı gerçekleştirecek. Bölünme sonrasında; portföyünde Reysaş Lojistik hissesi RYSAS hisse bulunduran yatırımcılara yeni, ücretsiz lotlar verilecek. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte RYSAS hisse bedelsiz sermaye artışı detaylarına göz atalım…

Reysaş Lojistik Hissesi RYSAS Bedava Lot Dağıtacak! Kaç Lotu Olanın Kaç Lotu Olacak?

10 Mayıs Cuma günü seans içerisinde duyurulan karara göre; Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş, mevcut ödenmiş sermayesi olan 500 milyon TL’yi 1,5 milyar lira daha artırarak 2 milyar TL düzeyine yükseltecek. Yüzde 300 oranındaki bedelsiz sermaye artışı sonrasında, elinde 100 lot RYSAS hissesi bulunan yatırımcının 400 lotu olacak (orantısal olarak yatırımcıların elindeki lotları bu paralelde artacak). Elbette hisse fiyatının da bölünmesi ile toplam meblağ da farklılık yaşanmayacak.

Şirket, bedelsiz sermaye artışında kullanacağı 1,5 milyar liralık fonu; tamamen iç kaynaklardan temin edecek. Söz konusu tutar, firmanın “geçmiş yıl karlarından” karşılanacak. Bedelsiz sermaye artışı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurunun 10 Mayıs itibariyle yapıldığı deklare edildi.

Reysaş Lojistik Hissesi RYSAS Bedava Lot Dağıtacak! RYSAS Hisse Bedelsiz Ne Zaman 2024?

Reysaş Lojistik Hissesi RYSAS Bedava Lot Dağıtacak! RYSAS Hisse Bedelsiz Ne Zaman 2024?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

RYSAS Hisse Bedelsiz Ne Zaman 2024?

Yüzde 300 oranında bedelsiz sermaye artışı kararı alan Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş hakkında yatırımcılar sosyal mecralarda yoğun sorular dile getirmeye başladı. RYSAS hisse ne zaman bölünecek ve kaç TL’den bölünecek soruları bu suallerin başında geliyor. Ancak henüz bu soruların bir cevabının olmadığını söyleyebiliriz. Zira, SPK’ya şirket tarafından yapılan başvurunun sonucu gelmeden hissenin bölünme tarihi belli olmayacak.

SPK’nın haftalık yayımladığı bültenler güncel olarak takip edilerek RYSAS’ın bölünme tarihi öğrenilebilir. Hissenin kaç liradan bölüneceği de, SPK onayının ne zaman geleceği belli olmadığı için ön görülemez. Zira, söz konusu tarihte RYSAS hisse fiyatı kaç lira olursa, bu fiyat üzerinden 4’e bölünecek. Örneğin, RYSAS payları 40 liradan bölünecek olursa, bölünmüş fiyat ile 10 TL’den işlem görmeye başlayacak.

RYSAS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz