SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

RGYAS Hisse Tavan Bozdu, Neden Düşüyor?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. hisselerinin Borsa İstanbul’daki 2nci günü düşüşle başladı. RGYAS hisse tavan bozdu, peki neden düşüyor; işte detaylar…

Yayınlanma:
RGYAS Hisse Tavan Bozdu, Neden Düşüyor?

Nisan ayının 2. yarısında talep toplayan Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin Borsa İstanbul macerası geçtiğimiz hafta Cuma günü başlamıştı. 26 Nisan Cuma, ilk işlem günü olan RGYAS payları, borsada ilk işlem gününü tavan fiyatla kapatmıştı. Seansı tavan fiyatla açan ve hiç tavan bozmadan günü kapatan hisseler için gün sonu itibariyle 8 milyon lotun üzerinde de tavanda alıcı bekliyordu. Ancak RGYAS hisse tavan serisine bugün (29 Nisan Pazartesi) devam edemedi. Seans açılışını kötü yapan hisse, düşüş eğilime girdi. RGYAS neden düşüyor, daha düşer mi gibi soruların cevaplarına Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

Borsa Macerasının 2. Gününde RGYAS Hisse Tavan Bozdu

33 milyon 350 bin lot halka arz edilen ve bu lotların büyük kısmı bireysel yatırımcıya satılan Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin RGYAS kodlu payları borsadaki ilk işlem gününü, o gününün tavan fiyatı olan 148,5 TL’den açmış ve kapatmıştı. Gün boyu tavanında milyonlarca lot alım için bekleyen tahtada, satıcıların ise daha çok bireysel yatırımcı ağırlıklı olduğu görülmüştü.

İLGİLİ HABER RGYAS, LILAK ve KOTON ile Borsada 2024 Yılı İçin Halka Arz Furyası Bitti mi?
Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. hisselerinin Borsa İstanbul’daki 2nci günü düşüşle başladı. RGYAS hisse tavan bozdu, peki neden düşüyor; işte detaylar…

Halka arzında bireysel yatırımcıların kişi başına 25 lota kadar alım yapması nedeniyle, ilk gün yapılan satışlar pek çok halka arza nazaran daha “yüksek oranlı” oldu. Hissenin borsadaki ilk işlem gününde el değiştirme oranı yüzde 3’ü aştı. Bilindiği üzere el değiştirme oranı yeni halka arzlarda yüzde 10’u aştıktan sonra tavan serileri için tehlike çanları çalmaya başlıyor. Bu sebeple, RGYAS’ın ikinci işlem gününün kısa vadeci yatırımcılar için riskli olacağı ilk günden anlaşılmıştı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER Altınay Savunma Halka Arz Onaylandı! Borsaya ALTNY Hisse Geliyor!
Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. hisselerinin Borsa İstanbul’daki 2nci günü düşüşle başladı. RGYAS hisse tavan bozdu, peki neden düşüyor; işte detaylar…

RGYAS Hisse Neden Düşüyor, Düşmeye Devam Eder mi?

Bugün (29 Nisan 2024 Pazartesi), saat 9.40 itibariyle başlayan teorik eşleşme seansında RGYAS hisse bugünün tavan fiyatı olan 163,30 TL’den eşleşmekteydi. Önce tavanda 5 milyon lottan fazla alım emri beklerken, saatler ilerledikçe söz konusu miktar azaldı. Tavana yazılan alım emirlerinin pey der pey silindiği görüldü. Akabinde tavan bozuldu ve saat 9.54’te hissenin eksi yüzde 6 civarına kadar (140 TL) geri çekildiği görüldü.

RGYAS Hisse Tavan Bozdu, Neden Düşüyor?

RGYAS Hisse Tavan Bozdu, Neden Düşüyor?

Saat 9.55’teki ilk resmi veride ise RGYAS 148 TL seviyesinden güne başlangıç yaptı. Böylece, Cuma günü kapanış fiyatı olan 148,5 liranın 50 kuruş altından yeni işlem gününe başlayan RGYAS’ın arz sonrasındaki tavan serisi 1 gün olarak kayıtlara geçti. Sürekli işlemlere başlanmasının ardından gelen sert satışlarla devre kesen ancak devre kesici sonrasında da düşmeyi sürdüren RGYAS an itibariyle günlük yüzde 8,5’luk düşüşle 136 TL civarından işlem görmekte.

Güncel olarak takribi 4,5 milyar TL’lik tahta büyüklüğüne sahip olan RGYAS hisse için arz fiyatında 1 ay süre boyunca fiyat istikrarı uygulanacağı deklare edilmişti. Bu nedenle, 135 TL seviyesinin hissenin ilk destek noktası olduğu belirtilebilir. RGYAS paylarının borsada bundan sonra göstereceği performansın ise, yatırımcıların satışlarının kesilmesine ve alıma gelmesine bağlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Arz sonrasında hissede birkaç gün daha yüksek volatilite yaşanması muhtemel olduğundan, işlem açıp kapatırken yatırımcıların dikkatli olması faydalarına olabilir.

RGYAS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz