SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Sanica (SNICA Hisse) Bedelsiz Sermaye Artışı Onaylandı 2024

SPK’nın dün akşam yayımlanan haftalık bülteninden 5 şirketin sermaye artışına onay çıktı. Bunlardan biri de Sanica (SNICA hisse) bedelsiz sermaye artışı oldu.

Yayınlanma:
Sanica (SNICA Hisse) Bedelsiz Sermaye Artışı Onaylandı 2024

Sanica Isı Sanayi A.Ş tarafından geçtiğimiz Ocak ayında yapılan bedelsiz sermaye artışı başvurusu, Sermaye Piyasası Kurulu’nun dün akşam (16 Mayıs 2024 Perşembe) yayımladığı haftalık bülten ile onaylandı. Bununla birlikte, şirketin başvurusu yüzde 567 oranında bedelsiz sermaye artışı iken, SPK’dan gelen onayın yüzde 344 seviyesinde olduğu görüldü. Haberimizde devamında, Sanica (SNICA hisse) bedelsiz sermaye artışı hakkında detaylara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Sanica (SNICA Hisse) Bedelsiz Sermaye Artışı Onaylandı 2024

2024 yılı Ocak ayı başında Sanica Isı Sanayi Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca firmanın ödenmiş sermayesinin 900 milyon liraya yükseltilmesi için SPK’ya başvuruda bulunulmuştu. 135 milyon TL seviyesinde ödenmiş sermayesi bulunan ve bu tutarı iç kaynaklardan olmak üzere 765 milyon lira daha artırarak 900 milyon TL seviyesine çıkarmak isteyen firma, yüzde 567 oranında bedelsiz sermaye artışı yapmak için harekete geçmişti.

Kayıtlı sermaye tavanı 500 milyon lira düzeyinde olan firmanın, bir defaya mahsus kayıtlı sermaye tavanını aşmak istemesi karşısında SPK’nın tavrı olumlu olsa da; söz konusu onay firmanın istediği düzeyde değil, 600 milyon lira için verildi. Böylece SNICA hisse için bedelsiz sermaye artışı yüzde 344 oranında onaylanmış oldu.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

SNICA Hisse Ne Zaman, Kaç TL’den Bölünecek? Sanic Hisse Kaç Lotu Olanın Kaç Lotu Olacak?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun verdiği kararın ardından şirket tarafından diğer yasal prosedürler için kısa sürede harekete geçilmesi bekleniyor. Onaylanan bedelsiz sermaye artışı sürecinin Mayıs ayı içerisinde tamamlanabileceği gibi, Haziran ayına da sarkabileceği tahmin düşünülüyor. Bedelsiz sermaye artırımı sonrasında Sanica hisse de 135 lotu olan yatırımcıya yeni 465 lot daha verilecek ve toplam 600 lotu olacak. Ancak hisse fiyatı da aynı oranda bölüneceği için hisselerin portföy değerinde bir değişiklik olmayacak.

Sanica (SNICA Hisse) Bedelsiz Sermaye Artışı Onaylandı 2024

Sanica (SNICA Hisse) Bedelsiz Sermaye Artışı Onaylandı 2024

Sanica Isı Sanayi hisselerinin kaç liradan bölüneceği ise henüz netleşmiş değil. Zira, hisse fiyatı an itibariyle 38 TL civarında bulunsa da, bedelsiz sermaye artışı kapsamında bölünme işleminin gerçekleşeceği tarihte ne kadar olacağını ön görmek mümkün değil. Bölünme işlem tarihinin netleşmesinin ardından hissenin yeni fiyatı da belli olacak.

Bedelsiz Sermaye Artırımı SNICA Hisseye Olumlu Etki Etti

SPK’dan bedelsiz sermaye artırımı için onay alan firmanın payları bugün Borsa İstanbul’da seansa olumlu bir giriş yaptı. Teorik eşleşme seansında tavan görünen SNICA hisse, seans açılışını tavan fiyattan yapamasa da, 40 liranın hemen altından güne başladı. Ardından bir miktar geri çekildi ve an itibariyle 38 lira civarından işlem görmekte.

SNICA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz