SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Şekerbank (SKBNK Hisse) Bedelli Sermaye Artışı Onayı Geldi 2024

SPK’ya yaptığı bedelli sermaye artışına onay bekleyen Şekerbank’a bu hafta müjdeli haber geldi. Şekerbank (SKBNK hisse) bedelli sermaye artışı onaylandı.

Yayınlanma:
Şekerbank (SKBNK Hisse) Bedelli Sermaye Artışı Onayı Geldi 2024

Şekerbank Türk AŞ’nin yüzde 34 oranında bedelli sermaye artışı için yaptığı başvuru, SPK’nın haftalık bülteninde onaylandı. Haziran ayının ilk haftalık bülteninde onay alan Şekerbank’ın ödenmiş sermayesi, 1 milyar 860 milyon lira seviyesinden, 640 milyon TL daha artırılarak 2,5 milyar lira noktasına yükseltilecek. Söz konusu sermaye artışı, şirketin paydaşlarına “halka arz” yöntemi ile yapılacak satışlarla elde edilecek. İsteyen yatırımcı, ilgili rüçhan hakkını kullanmayarak satma hakkına da sahip olacak. Şekerbank (SKBNK hisse) bedelli sermaye artışı ile ilgili detaylara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Şekerbank (SKBNK Hisse) Bedelli Sermaye Artışı Onayı Geldi

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan bedelli sermaye artışı bekleyen şirketlerden biri konumunda bulunan Şekerbank’ın başvurusuna onay gelmesi ile birlikte gözler bölünme sürecine çevrildi. Konu hakkında sorularını özellikle sosyal medya hesaplarından dile getiren yatırımcıların sualleri genellikle şu şekilde: SKBNK ne zaman bölünecek, SKBNK kaça bölünecek, SKBNK hisse kaç liradan bölünecek, kaç lotu olanın kaç lotu olacak? Bu sorulara kısa kısa yanıtlar vermek gerekirse:

SKBNK Ne Zaman Bölünecek?

Şekerbank bölünme tarihi henüz netleşmiş değil. Ancak SPK’dan ilgili onayın çıkmasının ardından, şirketin işlemlerine bu hafta başlaması bekleniyor. Yasal prosedürlerin tamamlanmasının akabinde, bölünmenin Haziran ayı içerisine yetişmesi kuvvetli ihtimal olarak görülüyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

SKBNK Kaça Bölünecek, Kaç Lotu Olanın, Kaç Lotu Olacak?

Şekerbank hisselerinde yüzde 34’lük bölünme gerçekleşecek. Portföyünde 186 SKBNK lotu olan yatırımcıya 64 lot daha alma hakkı tanınacak. Toplamda yatırımcının elindeki lotlar 250 lota erişebilecek (orantısal olarak kişi, elindeki lotlara göre kaç lotu olabileceğini hesaplayabilir). Yeni alacağı lotlar için ödeme yapmak istemeyen yatırımcı, ilgili lotlar için rüçhan hakkını borsada satabilecek.

Şekerbank (SKBNK Hisse) Bedelli Sermaye Artışı Onayı Geldi 2024

Şekerbank (SKBNK Hisse) Bedelli Sermaye Artışı Onayı Geldi 2024

SKBNK Bölünme Sonrası Hisse Fiyatı Kaç TL Olacak?

7 Haziran Cuma günü ile sona eren haftayı Şekerbank payları Borsa İstanbul’da 4,86 liradan tamamladı. Bununla birlikte, bölünme tarihinde SKBNK paylarının kaç TL civarında olacağı henüz netleşmiş değil. Bu nedenle, SKBNK hissenin düzeltilmiş fiyatı ancak bölünme tarihi netleştiğinde kesinleşecek. Güncel fiyat üzerinden düşünüldüğünde, SKBNK paylarının 4 TL seviyesinin biraz altından işleme görmeye devam edebileceği düşünülüyor.

SKBNK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz