SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

TURSG Hisse Bedelsiz Sermaye Artışı ile Bölünecek

Türkiye Sigorta A.Ş Yönetim Kurulu, bir dizi önemli karara imza attı. TURSG hisse bedelsiz sermaye artışı ile bölünecek; işte detaylar…

Yayınlanma:
TURSG Hisse Bedelsiz Sermaye Artışı ile Bölünecek

Ülkemizin en büyük sigorta şirketlerinden biri konumunda bulunan Türkiye Sigorta, geçtiğimiz hafta içi; bedelsiz sermaye artışından temettü kararına kadar önemli KAP bildirimleri geçti. Şirket, yüzde 330,47 oranındaki bedelsiz sermaye artışını 9 Mayıs akşamı seans bitimi ile duyurdu. Nisan ayı sonunda 2024 yılının ilk çeyrek bilançosunu da kamuoyuna açıklayan firma, ayrıca geçtiğimiz hafta temettü kararını da yatırımcılarına deklare etti. Türkiye Sigorta paydaşlarına geçtiğimiz yıl elde ettiği kardan ne kadar temettü dağıtacak, TUSG hisse bedelsiz sermaye artışı ne zaman gerçekleşecek; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Türkiye Sigorta TURSG Hisse Ortaklarına Kaç TL Temettü Verecek 2024?

Türkiye Sigorta A.Ş’nin geçtiğimiz yıl elde ettiği net kar uyarınca paydaşlarına dağıtacağı kar payı tutarı açıklandı. Buna göre firma, lot başına brüt 0,86 TL ve net 0,77 TL kar payı dağıtma kararı aldı. Yatırımcıların sorduğu TURSG temettü ne zaman ödenecek sorusunun yanıtı da cevap buldu. Firmanın KAP bildirimine göre TURSG hisse kar payı ödemelerini Eylül ayı başında (2-3 Eylül) yapacak.

Portföyünde 100 lot TURSG hisse olan yatırımcı Eylül ayında 77,48 TL kar payı ödemesi alacak. Elindeki hisse miktarı bin lot düzeyinde olan yatırımcının alacağı kar payı ise 774,8 TL olacak. Hissenin güncel fiyatı ile TURSG temettü verimliliği yüzde 1,25 civarında bulunuyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

TURSG Hisse Bedelsiz Sermaye Artışı Ne Zaman 2024?

Türkiye Sigorta A.Ş’den bu hafta gelen tek olumlu haber bu da değildi. Firma, yüzde 330,47 seviyesinde bedelsiz sermaye artışı yapacağını açıkladı. Güncel olarak 1.161.523.363 TL ödenmiş sermayesi bulunan firmanın sermayesi 3.838.476.637 TL düzeyinde artırılacak. Şirketin yeni sermayesi 5 milyar lira noktasına çıkarılacak.

TURSG Hisse Bedelsiz Sermaye Artışı ile Bölünecek

TURSG Hisse Bedelsiz Sermaye Artışı ile Bölünecek

TURSG hissede bölünmeye ve ortakların yeni bedava pay alımına yarayacak süreç için SPK başta olmak üzere gerekli resmi kuruluşlara başvuruda bulunuldu. Bu başvuruların sonucuna göre TURSG bölünmesinin ne zaman gerçekleşeceği netleşecek. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onay geldiği tarihten itibaren, şirket diğer yasal prosedürleri tamamlayarak bedelsiz sermaye artışını gerçekleştirecek.

Yatırımcılardan gelen TURSG hisse kaç TL’den bölünecek sorusunun cevabı da hali hazırda netleşmiş değil. Zira, şirketin sermaye artırım onayı aldığı tarihte hissenin kaç TL seviyesinde bulunacağını ön görmek hali hazırda mümkün bulunmamakta.

TURSG KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz