SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Uzmanı altını çize çize uyardı! Sakın o saatler arasında DIŞARIYA ÇIKMAYIN

Yayınlanma:
Uzmanı altını çize çize uyardı! Sakın o saatler arasında DIŞARIYA ÇIKMAYIN

Türkiye kış mevsiminden bahar mevsimine çok hızlı bir geçiş yaptı. Konuya ilişkin de uzmanların açıklamaları peş peşe gelmeye başladı. Son dönemlerde polen ve bahar alerjileri için şikayetlerin artması ile açıklama yapan uzmanlar, o saatler arasında dışarıya çıkılmaması gerektiğini belirtti.

Konuya ilişkin açıklama Uzman Dr. Döne Gülçin Unutma Erkaya tarafından geldi. Erkaya, yaptığı açıklamasında bahar alerjileri ve polenlerle ilgili şikayetlerin artmaya başladığını söyledi. Polen alerjilerinden kaçınılmak için polenin yoğun olduğu saatlerde dışarıya çıkılmaması gerektiğinin altını çizen uzman isim, “Polenin yoğun olduğu saatlerde ve dönemlerde mümkünse dışarıya çıkılmamalıdır. Özellikle sabah saatlerinde rüzgar olur. Güneş doğarken 05.00 ile 09.00 saatleri arası polenlerin uçuşması daha yoğundur. Eğer çıkılması gerekiyorsa, bağ bahçeye gidilecekse koruyucu ekipman kullanılmalıdır” dedi.

“HASTA YOĞUNLUĞU ÇOK NORMAL”

Uzman isim, yaptığı değerlendirmesinde birkaç ay öncesine göre hasta sayısındaki artışın iki kat olduğunu ancak bu durumun da çok normal olduğunu belirtti. Hastaların genellikle ayakta tedavi gördüğünü ifade eden Dr. Erkaya yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Özellikle polenler ve ağaçlarda çiçek açtığında hastalarımızda bir artış oluyor. Bu da bizim beklediğimiz bir şey. Alerjik hastalıkların diğerlerinden farkı tekrarlıyor olmasıdır. Her yılın belirli dönemlerinde tekrarlayan, bir önceki yıl da görülen şikayetler alerjik hastalıktan kaynaklanır. Ateş, boğaz ağrısı, öksürük varsa ve aynı evde yaşadığı kişilerde de bu belirtiler görüldüyse daha çok enfeksiyondan söz ederiz. Bu durumlarda kişinin hekime başvurmasını öneriyoruz”

O SAATLER ARASINDA DIŞARIYA ÇIKMAYIN

Polenlerin sabah saatlerinde daha yoğun olduğunu ifade eden uzman isim, saat 05.00 – 09.00 arasında dışarıya çıkılmaması, çıkılması halinde de maske ve gözlük kullanılması gerektiğinin altını çizdi. Dışarıdan eve gelindiğinde de mutlaka kıyafetlerin değiştirilmesi ve duşa girilmesini tavsiyesi eden uzman isim korunma yöntemlerinin yanı sıra burun spreyleri ve alerji aşıları olduğunu söyledi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz