SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Wagner Rusya’da İç Savaşın Başladığını Duyurdu

Güncelleme: 19:38 - 07.12.2023
Wagner Rusya’da İç Savaşın Başladığını Duyurdu

Paralı ordu Wagner’in kurucusu olan Prigojin, devletin kendi güçlerine saldırdığını iddia ederek isyanı başlattığını açıkladı. Putin ise “Vatan hainleri hesap verecek, bu bir darbedir” diyerek kararlı bir duruş sergiledi. Wagner lideri ise “Teslim olmaya niyetimiz yok. İç savaş resmen başladı” şeklinde yanıt vererek meydan okudu.

Wagner güçleri, Rostov kentini ele geçirdikten sonra Voronej’de çatışmaların başladığını ve Rusya’ya ait bir uçak ile iki helikopteri düşürdüklerini duyurdu. Rus Hava Kuvvetleri ise Wagner Grubu’nun askeri konvoyunu Voronej’den Moskova’ya doğru ilerlerken hedef aldı. Karşılıklı saldırılar sonucunda bölgede şiddetli çatışmalar yaşandı.

Wagner lideri Prigojin, son açıklamasında “Hiçbir Wagner savaşçısı kendisini suçlu görerek devlet başkanı veya FSB’nin talebiyle teslim olmak niyetinde değil. Vatana ihanet hususunda Devlet Başkanı (Putin) tamamen yanılıyor. Biz vatanseveriz. Savaştık ve savaşıyoruz. İç savaş resmen başladı” ifadelerini kullandı.

Voronej Valisi, çatışma haberlerini doğrulayarak “Bölgede askeri operasyonlar başladı” dedi. Ayrıca Wagner güçleri tarafından Rus ordusuna ait düşürülen helikopterin görüntüsü de paylaşıldı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz