SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

YIGIT Hisse Borsa İşlem Tarihi KAP Bildirimi Geldi

Yiğit Akü halka arz sonuçları dün açıklandı ve akabinde BIST de ne zaman işeme başlayacağı da deklare edildi. YIGIT hisse borsa işlem tarihi netleşti.

Yayınlanma:
YIGIT Hisse Borsa İşlem Tarihi KAP Bildirimi Geldi

Mayıs ayının son haftasında halka arzı SPK bülteni ile onaylanan 3 şirketten biri Yiğit Akü oldu. Geride bıraktığımız haftada, 3 işlem gününde Borsa İstanbul’da talep toplayan Yiğit Akü’nün halka arz sonuçları, yeni haftanın ilk işlem gününde Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyuruldu. Bireysel yatırımcıya eşit ve kurumsal yatırımcıya da oransal dağıtım yöntemi ile halka arzı gerçekleştirilen Yiğit Akü’nün halka arz sonuçlarının akabinde YIGIT hisse borsa işlem tarihi de KAP üzerinden deklare edildi. Buna göre YIGIT hisse 6 Haziran Perşembe günü itibariyle borsada işlem görmeye başlayacak. Haberimiz devamında detaylara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım.

YIGIT Hisse Borsa İşlem Tarihi 6 Haziran Perşembe

Yiğit Akü paylarının Perşembe günü lot başına 34,68 TL’den işlem göreceği öğrenildi. Halka arzında bireysel yatırımcıların maksimum 81 lota kadar hisse alabildikleri YIGIT paylarının ilk işlem gününde nasıl bir performans sergileyeceği de merak ediliyor. Bilindiği üzere, Yiğit Akü (YIGIT hisse) lot sayısı 75 milyon adet (halka açık konumda) olarak belirlenmişti.

İLGİLİ HABER YIGIT, ALKLC ve HOROZ Hisse Borsaya Geliyor
Yiğit Akü halka arz sonuçları dün açıklandı ve akabinde BIST de ne zaman işeme başlayacağı da deklare edildi. YIGIT hisse borsa işlem tarihi netleşti.

Söz konusu lotların 15 milyon adedi kurumsal yatırımcılara, 750 bin adedi şirket çalışanlarına ve 59 milyon 250 bin adedi de yurt içi bireysel yatırımcılara satılmıştı. 2 milyona yakın kişinin halka arzına iştirak ettiği Yiğit Akü’nün ilk işlem günündeki tahtasında, kurumsal yatırımcının alış iştahının ve bireysel yatırımcılardaki satış iştahının tahtanın gidişatında belirleyici olabileceği düşünülüyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

YIGIT Hisse Arz ve Tahta Büyüklüğü 2,6 Milyar Lira Olacak!

Yiğit Akü’nün arz ve tahta büyüklüğü 2 milyar 600 milyon lira olarak hesaplandı. YIGIT tahtasında bir sırada maksimum emir değeri ise 1 milyon TL olarak tespit edildi. Şirket paylarının Yıldız Pazar da işlem görmeye başlamasına karar verildi.

YIGIT Hisse Borsa İşlem Tarihi KAP Bildirimi Geldi

YIGIT Hisse Borsa İşlem Tarihi KAP Bildirimi Geldi

Yiğit Akü Fiyat İstikrarı Var mı?

Yatırımcıların merak ettikleri bir diğer konu ise, Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarında fiyat istikrarı uygulanıp uygulanmayacağı. Şirketin onaylı halka arz izahnamesinde, 30 gün süreyle sınırlı fiyat istikrarı planlandığı belirtildi. Ancak bunun herhangi bir “garanti” vermediği de unutulmamalı. Firmanın halka arzında konsorsiyum lideri olarak görev alan Integral Yatırım ve Halk Yatırım fiyat istikrarı işlemini yönetmede yetkili konumda.

YIGIT KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz