SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Ziraat Yatırım’ın Yoğun İlgi Gördüğü Hisseler Belli Oldu

BIST 100 endeksinin yükseliş eğiliminde olduğu son 8 haftada, yatırımcılar Ziraat Yatırım'ın hisse alım işlemlerine odaklandı.

Yayınlanma:
Ziraat Yatırım’ın Yoğun İlgi Gördüğü Hisseler Belli Oldu

BIST 100 endeksi son 8 haftadır yükseliş eğilimini sürdürürken, yatırımcılar aracı kurumların hisse alım işlemlerine yoğun ilgi gösteriyor. Geçtiğimiz hafta, Ziraat Yatırım’ın en çok alım yaptığı hisseler dikkat çekti.

ziraat-yatirimin-yogun-ilgi-gordugu-hisseler-belli-oldu

İLGİLİ HABER EREGL Genel Kurulu’nda Yatırımcılar Yönetime Tepki Gösterdi
BIST 100 endeksinin yükseliş eğiliminde olduğu son 8 haftada, yatırımcılar Ziraat Yatırım'ın hisse alım işlemlerine odaklandı.

Ziraat Yatırım en çok TUPRS hissesi aldı

Ziraat Yatırım, endeksin yükseldiği haftada 1 milyar TL’lik satış yaparken, alımlar ise öne çıktı. En çok alım yapılan hisse, 135 milyon 711 bin 867 TL’lik işlem hacmiyle Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS) oldu. İkinci sırada, 121 milyon 601 bin 578 TL’lik işlem hacmiyle Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) hissesi yer aldı. Üçüncü sırada ise 116 milyon 983 bin 615 TL’lik işlem hacmiyle Koç Holding A.Ş. (KCHOL) bulundu.

TUPRS hissesi yıllık olarak yüzde 120 kazanç sağlarken, kapanış fiyatı 164,1 TL oldu. EREGL hissesi yıllık olarak yüzde 137,7 kazanç elde ederek kapanışı 46,5 TL’den gerçekleştirdi. KCHOL hissesi ise yıllık yüzde 137,7 kazançla kapanışı 174,6 TL’den yaptı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz