SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

2024’ün İlk Bülteninde de Yeni Halka Arz Onayı Çıkmadı – 10 Ocak 2024

2024’ün ilk haftalık bültenini dün akşam yayımlayan SPK’dan yeni halka arz onayı çıkmadı. Kurulun son halka arz onayından bu yana 1 ay geçti.

Yayınlanma:
2024’ün İlk Bülteninde de Yeni Halka Arz Onayı Çıkmadı – 10 Ocak 2024

Sermaye Piyasası Kurulu SPK’nın 9 Ocak Salı gecesi yayımladığı haftalık bülten, yeni yılın ilk bülteni olarak dikkat çekti. Geçtiğimiz hafta bülten yayımlamayarak uzun süre sonra ilk kez bir haftayı bülten yayımlamadan geçen SPK’nın, 2024 yılındaki ilk bülteni nihayet geldi. Dün gece yayımlanan bültenden 4 şirketin sermaye artışına onay çıktı. Bunun yanı sıra onlarca siteye kapatma kararı ve 2 şirkete de para cezası kararı çıktı. Bununla birlikte, 2024’ün ilk bülteninde yeni halka arz onayı yer almadı. Böylece SPK’nın yeni halka arz onayında verdiği ara 1 ayı aşmış oldu.

2024’ün İlk Bülteninde de Yeni Halka Arz Onayı Çıkmadı, Ara 1 Ayı Geçti!

Halka arz furyasında neredeyse 3 yıl geride kaldı. 2021 yılından bu yana Borsa İstanbul’da onlarca yeni hisse işlem görmeye başladı. SPK’dan onay alan şirketlerin halka arzının ardından başlayan bu süreç, aradan geçen takribi 3 yıllık zaman diliminde dönem dönem sekteye uğradı. BİST’in düzeltme dönemine, seçim zamanlarına, Rusya – Ukrayna ve İsrail – Filistin savaşı gibi zamanlara denk gelen zamanlarda halka arz furyası ara ara duraksadı.

İLGİLİ HABER Anadolu Sigorta Hissesi ANSGR Hedef Fiyat 2024 Tahminleri
2024’ün ilk haftalık bültenini dün akşam yayımlayan SPK’dan yeni halka arz onayı çıkmadı. Kurulun son halka arz onayından bu yana 1 ay geçti.

Yatırımcıların borsadan uzaklaştığı dönemlerde sekteye uğrayan halka arz furyasında Aralık 2023’den bu yana yine “tatsız bir süreç” yaşanıyor. Son dönemde halka arz edilen şirketlerin hisselerinin Borsa İstanbul’da iyi bir performans sergileyememesi ve halka arz fiyatlarının altına gerilemesi, yatırımcıların ilgisinin halka arzların üzerinden dağılmasına neden oldu.

Arz fiyatının altına gerilen pay fiyatları yatırımcıların tepkisine neden olunca, SPK tarafından halka arzlara onay verilmemeye başlandı. Son olarak Aralık ayının ilk haftasında yayımlanan SPK Bülteni ile onay alan Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın halka arz onayı almasının ardından, aradan geçen 1 aylık zaman diliminde hiçbir şirketin halka arzına onay verilmedi.

İLGİLİ HABER MTRKS Bedelsiz Onayı Geldi, Hisse Kaça, Ne Zaman Bölünecek?
2024’ün ilk haftalık bültenini dün akşam yayımlayan SPK’dan yeni halka arz onayı çıkmadı. Kurulun son halka arz onayından bu yana 1 ay geçti.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

CATES, SURGY, MEGMT ve AVPGY Hala Halka Arz Fiyatının Altında

SPK’nın 2024’deki ilk bülteninden yeni halka arz onayı çıkmamasının temel nedeni olarak, son dönemde halka arz edilen firmaların paylarından olan; CATES, SURGY MEGMT ve AVPGY hisselerinin halen halka arz fiyatının altında işlem görmesini belirtebiliriz. Söz konusu şirketlere ve hisselerine yatırım yapan kişiler, hisselerin bir an önce toparlanmasını arzuluyor.

SPK Resmi Site

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz