SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

AGROT Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş hissesi AGROT bir süredir geri çekilme içerisinde. Peki AGROT neden düşüyor, ne zaman yükselecek?

Yayınlanma:
AGROT Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

Geçtiğimiz yılın en flaş halka arzlarından biri konumunda olan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş payları AGROT kısa sürede 6 lira seviyesinden 47 liraya kadar tırmanmıştı. Bu noktadan geri çekilmeye başlayan AGROT hisse değeri güncel olarak 32 lira civarında bulunuyor. AGROT paylarında bu geri çekilmenin neden yaşandığı yatırımcıların en merak ettiği konular arasında bulunuyor. AGROT neden düşüyor, ne zaman yükselir; Arz Takvimi okuyucuları için irdeleyelim.

AGROT Neden Düşüyor?

2023 yılının son çeyreğinde halka arzı gerçekleştirilen Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş’nin Borsa İstanbul macerası tavan serisi ile başlamış; şirket payları 5 lira seviyesinden 10 liranın üzerine çıktıktan sonra tavan bozmuştu. Bu noktadan hisseyi toparlayan kurumsal yatırımcılar, 40 liranın üzerine kadar devam edecek ciddi bir ralli süreci başlatmıştı. AGROT’un söz konusu rallisi 47 liraya kadar devam etti ve Agrotech hissesi bu noktadan düzeltmeye girdi.

İLGİLİ HABER Agrotech A.Ş. Muazzam Bir Büyüme Başarısı Gösterdi
Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş hissesi AGROT bir süredir geri çekilme içerisinde. Peki AGROT neden düşüyor, ne zaman yükselecek?

Agrotech’in yaptığı yükselişin düzeltmesi sürerken, BIST 100 endeksinin 9400 puan direncini aşamaması ve buradan geri çekilmesi de hissedeki düşüşü derinleştiren etkenler arasında yer aldı. Kurumsal yatırımcıdan gelen satışla 40 liranın altına geri çekilen AGROT pay değeri; bu aşamada satışa bireysel yatırımcıların da eşlik etmesiyle hız kazandı. Bu süreçte 30 TL’nin altını dahi gören AGROT hisse, gün kapanışı bazında ise 5 ve 6 Mart kapanışlarını hemen 30 liranın üzerinde gerçekleştirdi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER AGROT Bilanço Üstüne Bilanço Açıkladı – 17 Nisan 2024
Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş hissesi AGROT bir süredir geri çekilme içerisinde. Peki AGROT neden düşüyor, ne zaman yükselecek?

AGROT Hisse Yorum Analiz 2024: AGROT Ne Zaman Yükselir?

Agrotech’in düşüşünde şirket tarafından çeşitli aksiyonlar alınarak bu düşüşün önlenmeye çalışıldığı görüldü. Henüz yeni halka arz olmasına rağmen firmanın geri alım açıklaması ve bu geri alımlara başlaması hissedeki düşüşü bir miktar yavaşlattı. 10 milyon lotun geri alımı için 500 milyon TL ayıran firmanın yaptığı geri alımlar sonrasında yatay seyre dönen AGROT anlık olarak 32 TL civarlarında seyretmekte.

AGROT Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

AGROT Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

30 TL desteğini aşağı kırmamaya çalışan hisse, BIST 100 endeksinin toparlanması durumunda yeniden yükselişe geçmeye çalışacak. Hissenin bu noktada önündeki ilk direncin 35 TL civarında bulunduğunu belirtebiliriz. Ardından sıralı dirençler olarak 40 ve 44 TL seviyeleri zikredilebilir. Borsaya hesapta olmayan bir satış gelmesi durumunda ise AGROT’UN 30 TL altında 27 lira desteği bulunduğunu da ifade etmekte yarar var.

Bu süreçte AGROT paylarını etkileyecek diğer faktörler; şirketten yapılacak önemli iş anlaşmaları ve ihale KAP bildirimlerinin yanı sıra yakın gelecekte deklare edilmesi beklenen bilanço verileri olacağı düşünülmekte.

AGROT KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz