SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

AKSEN ve DOFER Temettü Dağıtımı 2024 Yılında Ne Zaman, Ne Kadar Olacak?

DOFER ve AKSEN yatırımcılarının kaç TL kar payı alacakları belli oldu. AKSEN ve DOFER temettü dağıtımı 2024 yılında ne zaman, ne kadar olacak?

Yayınlanma:
AKSEN ve DOFER Temettü Dağıtımı 2024 Yılında Ne Zaman, Ne Kadar Olacak?

Şirketlerin geçtiğimiz yıl elde ettikleri net dönem karından dağıttıkları temettü ile ilgili olarak detaylar gün be gün netleşiyor. Son olarak temettü kararlarını kamuoyuna deklare eden 2 firma; Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş ile, Aksa Enerji Üretim A.Ş oldu. Her iki şirket de, geçtiğimiz yıl elde ettikleri net dönem karından temettü dağıtacaklarını duyurdu. Söz konusu karların ne zaman ve ne kadar dağıtılacağı da kamuoyuna deklare edildi. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte AKSEN ve DOFER temettü dağıtımı 2024 yılında ne zaman, ne kadar olacak sorusunun cevabına göz atalım…

AKSEN ve DOFER Temettü Dağıtımı 2024 Yılında Ne Zaman, Ne Kadar Olacak?

Aksa Enerji Üretim A.Ş bu hafta ve Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş de gelecek ay itibariyle temettü dağıtımı gerçekleştirecek. AKSEN hisse de temettü almak isteyen yatırımcıların yarın (6 Haziran Perşembe) itibariyle ilgili hisseyi elinde bulundurmaları gerekiyor. DOFER hisse de temettü almak isteyen yatırımcıların ise 3 Temmuz itibariyle söz konusu hisseyi ellerinde bulundurmaları gerekiyor. Diğer unsurlar ise şu şekilde:

AKSEN Hisse Kaç Lira Temettü Dağıtacak 2024?

Aksa Enerji Üretim A.Ş, yatırımcılarına lot başına 1,30 TL brüt temettü ödeyecek. Hissenin paydaşları, lot başına net 1,174 TL kar payı alabilecek. Bu durumda, portföyünde 100 lot AKSEN hisse bulunduran yatırımcıya 117,4 TL ve bin lot AKSEN bulunduran yatırımcıya da 1174 TL kar payı ödemesi yapılacak. Yüzde 10 stopaj uygulanan kar payının müşteri hesaplarına net tutar halinde 10 Haziran Pazartesi itibariyle geçmesi bekleniyor.

AKSEN ve DOFER Temettü Dağıtımı 2024 Yılında Ne Zaman, Ne Kadar Olacak?

AKSEN ve DOFER Temettü Dağıtımı 2024 Yılında Ne Zaman, Ne Kadar Olacak?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

DOFER Hisse Kaç Lira Temettü Dağıtacak 2024?

Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, yatırımcılarına lot başına brüt 0,628 TL kar payı ödeyecek. Firmanın net kar payı tutarı ise hisse başına 0,565 TL olacak. Portföyünde 100 lot DOFER hisse bulunduran yatırımcı net 56,5 lira ve bin lot DOFER bulunduran yatırımcı da net 565 TL kar payı ödemesi alacak. Yüzde 10 stopaj uygulanan kar payının müşteri hesaplarına net tutar halinde 5 Temmuz itibariyle geçmesi bekleniyor.

DOFER KAPAKSEN KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz