SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

MAKTK ve FRIGO 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

Payları Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan şirketlerin kar payı dağıtımlarına yönelik karar süreçleri devam ediyor. MAKTK ve FRIGO 2024 yılında temettü dağıtacak mı?

Yayınlanma:
MAKTK ve FRIGO 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

Firmaların, geçtiğimiz yılın bilançolarını KAP üzerinden kamuoyuna ve yatırımcılarına deklare etmelerinin ardından, sıra “temettü” ya da bir diğer deyişle “kar payı” kararlarına geldi. Net dönem karı elde eden firmalardan bir kısmı bu kazancı ortakları ile paylaşma yolunu tercih ederken, bir kısmı ise şirketin finansal durumunu güçlendirmek için kullanmayı yeğledi. Önceki yılı zararla kapatanlar için ise, ortada dağıtılacak dönem karı bulunmadığı için bu tercihe hiç gerek kalmadı. Peki MAKTK ve FRIGO 2024 yılında temettü dağıtacak mı; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

MAKTK ve FRIGO 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

FRIGO ve MAKTK paydaşları, şirketten 2024 yılı içerisinde kar payı alamayacak. Bu yönde her 2 firmanın da Yönetim Kurullarından karar alındı. Ancak şirketlerin kar payı dağıtmama kararlarının gerekçeleri birbirinden farklı. Bu sebeplerin neler olduğuna geçelim…

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

FRIGO 2024 Yılında Neden Kar Payı Dağıtmayacak?

Frigo-Pak Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından bugün KAP üzerinden geçilen bildirimde; şirketin önceki yıl elde ettiği net dönem karının paydaşlara dağıtılmamasına ve bunun yerine “önümüzdeki dönemlere ilişkin işletme sermayesi gereksinimlerini karşılanması amacıyla kullanılmasına” karar verildi. Bu doğrultuda, firmanın 2023 yılında elde ettiği 82,3 milyon TL’lik net dönem karının “olağanüstü yedekler / geçmiş yıl karları hesabına” aktarılması kararlaştırıldı.

MAKTK ve FRIGO 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

MAKTK ve FRIGO 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

MAKTK 2024 Yılında Niye Kar Payı Dağıtmayacak?

Bugün geçtiği KAP bildirimi ile, ortaklarına 2024 yılı içerisinde temettü ödemesi yapmayacağını vurgulayan bir diğer firma ise Makina Takım Endüstrisi A.Ş oldu. Şirket, 2023 yılında SPK mevzuatına uygun olarak düzenlenen finansal tablolarında “dağıtılabilir net dönem karı elde etmediği için” bu kararı aldığını deklare etti.

MAKTK KAPFRIGO KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz