SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

BAKAB ve KUTPO 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

Payları Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan şirketler, kar payı dağıtım kararlarını kamuoyuna deklare ediyorlar. Peki, BAKAB ve KUTPO 2024 yılında temettü dağıtacak mı?

Yayınlanma:
BAKAB ve KUTPO 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

Firmaların, geçtiğimiz yıl elde ettikleri net dönem karından, ortaklarına temettü dağıtıp dağıtmayacakları; aldıkları Yönetim Kurulu kararları ile birlikte netleşiyor. Yönetim Kurullarında alınan kararlar, akabinde genel kurullar da paydaşların oylamasına sunuluyor. Pek çok firma, önceki yıl ki karlılık durumu neticesinde bu sene ki temettü dağıtım politikasını belirlemiş durumda. Peki, BAKAB ve KUTPO 2024 yılında temettü dağıtacak mı? Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

BAKAB ve KUTPO 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

Kütahya Porselen Sanayi A.Ş (KUTPO hisse) ve Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş (BAKAB hisse), geçtiğimiz yıl ki bilançoları doğrultusunda bu sene ortaklarına kar payı dağıtmama kararı aldılar. Şirketler, 2023 yılında elde ettikleri net dönem karını, firmalarının finansal yapılarını güçlendirmek için kullanmaya karar verdiler.

Kütahya Porselen Sanayi A.Ş (KUTPO hisse) ve Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş (BAKAB hisse), tarafından alınan kararların akabinde; her 2 hisse de Borsa İstanbul’da pozitif seyir gösterdi. Bilindiği üzere, şirketlerin son dönemde temettü dağıtma kararları BIST de işlem gören paylarına olumlu yansımamaya başladı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Özellikle, ülkemizde yüksek faiz döneminden geçiliyor oluşu, firmaların elde ettikleri net dönem karlarını şirket uhdesinde bırakarak daha güçlü bir finansal yapıya erişme odaklı hareket etmelerini gerekli kılıyor. Bu yola giden şirketlerin hisselerinin de borsada daha olumlu tepkiler verdiği görülüyor.

BAKAB ve KUTPO 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

BAKAB ve KUTPO 2024 Yılında Temettü Dağıtmayacak

Temettü Veren Şirketler ve Hisseler Orta ve Uzun Vadede Daha Geniş Yatırımcı Kitlesine Ulaşabiliyor!

Borsa İstanbul’da pek çok farklı firmanın ise yatırımcılarına kar payı dağıttığı görülüyor. Bu firmalardan, özellikle BIST 50 ve BIST 30 içerisinde yer alan; düzenli olarak yıllardır yatırımcılarına temettü ödemeleri gerçekleştirenler, bilhassa “temettü yatırımcılarının” ilgi alanına girebiliyor. Ancak, dönemsel olarak temettü veren ve ardından buna devam etmeyen firmalar için bu durum yarardan çok zarar getirebiliyor.

Yıllar içerisinde düzenli temettü veren firmalar, “temettü yatırımcıları” için “kumbara hisse” niteliğine yükselebiliyorlar. Bunu başarabilmek için ise, daha küçük ölçekli firmaların uzun yıllar temellerini sağlamlaştırmaları ve sonrasında kar payı dağıtmaya yönelmeleri uzun vadede daha “sağlamcı” nitelikte değerlendiriliyor.

KUTPO KAPBAKAB KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz